09.07.2017

Mäetaguse sai teise koha karika

Nädalavahetusel Vinnis toimunud Eesti valdade suvemängudel esines Ida-Virumaa omavalitsustest edukaimana Mäetaguse, kes väikese valdade arvestuses sai teise koha.

47 osalenud valla seas oli Mäetaguse ka Ida-Virumaa valdadest üldjärjestuses kõrgeimal kohal, üldpingereas lõpetati 12. positsioonil. Viie ala kokkuvõttes koguti 196 punkti, kusjuures väikeste valdade võitja Ambla jäi vaid 2,5 punkti kaugusele. Mäetaguse edukaim ala oli petank, kus saadi viies koht, köieveos jagati 5.-6. kohta ning mälumängus jagati 6.-7. kohta. 15. oldi kergejõustikus ning 15.-17. koht saadi orienteerumises, lisaks oldi esindatud omavalitsusjuhtide võistlusel.

Iisaku sai väikeste valdade arvestuses neljanda koha, kusjuures kolmanda koha saanud Viru-Nigulale kaotati vaid kolme punktiga. Iisaku kõrgemad kohapunktid tõid petankerid ja köieveo võistkond, kes mõlemad said 7. koha, mälumängus olid 13., kergejõustikus 16., jalgrattakrossis 19. ja orienteerumises 20.

Vinnis võistlesid veel kaks Ida-Virumaa valda, kuid nad olid esindatud vaid ühel alal. Kuuenda koha sai Kohtla-Nõmme jahilaskmises ning Toila petangis.