24.05.2009
Kergejõustik

Koðelevile hõbe, Markovile pronks

Pühapäeval Rakveres peetud Eesti meistrivõistlustel 10 000 meetri jooksus said Vjatðeslav Koðelev ja Aleksei Markov vastavalt teise ja kolmanda koha.

18 osaleja seas võitis meistritiitli Kehrast pärit Taivo Püi isikliku rekordit tähistava 30.51,75ga. Sillamäe KJK Kalevit esindav Koðelev sai ajaks 31.28,33 ja Kohtla-Järve SK Mitð esindaja Aleksei Markov oli kolmas ajaga 31.49,66.

Markovi klubikaaslane Dmitri Aristov sai ajaga 33.38,76 seitsmenda koha, kusjuures aprillikuus 16aastaseks saanud Aristov oli osalejate seas konkurentsitult noorim.

Maidlast pärit EMÜ SK esindav Ralf Lipp oli ajaga 33.57,36 kümnes. Lipp on aga praegu Eesti hooaja edetabelijuht maratonis, ta püstitas aprillis Utrehtis isiklikuks rekordiks 2:32.00, millega ta tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis 61. kohale möödudes kahe sekundiga Markovist, kes eelmisel aastal jooksis teatavasti Eesti meistriks tulles välja aja 3:32.02.

Ida-Virumaa naistest oli Rakveres stardis vaid Revetta Reiljan Kohtla-Järve KJK Atleetika, kes 13 osaleja seas sai ajaga 40.54,64 kaheksanda koha. Pronks jäi kahe minuti kaugusele.