14.12.2013

Võrkpallimeistriks tulid Narva Veteranid

Ida-Virumaa meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalturniiril Jõhvis sai esikoha Narva Veteranide võistkond, kes alistas finaalis 2:1 Eesti esiliigas mängiva Narva Espaki.

Esimeses poolfinaalis olid vastamisi VK VIRO ja ESPAK Narva. Kohe esimeses geimis haaras initsiatiivi enda kätte ESPAK Narva ja võitis geimi 25:12. Teist geimi alustas edukamalt VK VIRO, minnes juhtima 5:2, kuid seisul 6:4 saabus neil suur mõõn, kus ESPAK sai 6 punkti järjest ja asus ise geimi juhtima. Seda edu nad käest ei lasknudki ja võitsid ka teise geimi tulemusega 25:17 ja kogu mängu 2:0.

Teises poolfinaalis kohtusid Narva Veteranid ja Iisaku Torpeedo. Kohe esimese geimi alguses läks Iisaku Torpeedi juhtima 6:0. Sellel seisul võtsid Narva Veteranid aja maha ja see aitas – nad said ise 4 punkti järjest ja vähendasid vahet. Viik saabus seisul 8:8 kui narvakad said jällegi 3 punkti järjest. Edasi vaheldusid punktid seisuni 14:13 Iisaku kasuks. Nüüd sai Iisaku omakorda 4 punkti järjest ja asus juhtima 18:13, kuid veteranid ei andnud alla. Nad said 3 punkti järjest ja mitmel korral paar punkti järjest ning jõudsid viigini ja läksid ise juhtima kui said 4 punkti järjest 25:24. Iisaku viigistas, kuid viimased 2 punkti said ikkagi narvakad ja võitsid geimi 27:25. Teises geimis vaheldusid punktid mitme punkti kaupa – kord ees Narva, kord Iisaku. Narva juhtis juba 16:12, kuid Iisaku sai 3 ja 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 19:17.  Seda geimi Iisaku käest ei lasknud ja võitis selle 25:20. Kolmandas, otsustavas geimis läks Iisaku Torpeedo kohe juhtima 5:1, kuid veteranidel on visa hing. Seejuures lagunes Iisaku mäng, kus Narva sai 6 punkti järjest ja asusid kohtumist juhtima. Iisaku viigistas seisu 9:9. Seisul 10:9 Narva kasuks sai Iisaku 4 punkti järjest ja juba juhtisid nemad 13:10. Nüüd saabus täielik kaos Iisaku võistkonnas. Narva Veteranid said viimased 5 punkti ja olid selle geimi võitnud 15:13 ning ühtlasi kogu mängu 2:1.

Kolmanda-neljanda koha mängus kohtusid seega Jõhvi alagrupi kaks paremat võistkonda Iisaku Torpeedo ja VK VIRO. Esimene geim algas punkt-punkti mänguga seisuni 6:5 Iisaku kasuks. Nüüd sai VK VIRO 4 punkti järjest ja asus juhtima. Iisaku viigistas uuesti seisu 12:12. VK VIRO sai nüüd 5 punkti järjest ja jälle juhtisid nemad. Iisaku sai omakorda 5 punkti järjest ja viigistas seisu 17:17. VIRO sai 3 punkti järjest ja jällegi asus seda geimi juhtima. Edasi küll vaheldusid punktid kuid seda eduseisu VIRO käest ei lasknud ning võitis geimi 25:21. Teises geimis läks kohe juhtima Iisaku, kuid VIRO sai jällegi 5 punkti järjest ja asus omakorda juhtima. Iisaku viigistas seisu 7:7. Edasi vaheldusid punktid seisuni 19:19. VIRO sai 3 punkti järjest, Iisaku vähendas vahet, kuid viimased punktid kuulusid ikkagi VK VIRO meeskonnale. Geim võideti 25:22 ja kogu mäng 2:0 ning saavutati meistrivõistlustel III koht.

Finaalmäng kahe Narva meeskonna vahel oli samuti 3-geimiline. Kuigi esimeses geimis läksid veteranid alguses juhtima ja juhtisid veel seisul 17:14, võitis geimi tulemusega 25:20 ESPAK Narva kui saadi 4 ja 5 punkti järjest. Teist geimi asus kohe juhtima ESPAK 7:3. Veteranid jõudsid viigini seisul 11:11. Viik veel 14:14 ja kõik. Järgnes täielik ESPAKi krahh. Veteranid võitsid teise geimi 25:14. Kolmandas geimis vaheldusid punktid seisuni 6:5 ESPAKi kasuks. Veteranid said nüüd 3 punkti järjest ja asusid juhtima ning seda eduseisu nad käest ei lasknud ning võitsid geimi tulemusega 15:12, kogu mängu 2:1 ning tulid meistriteks.

I KOHT – NARVA VETERANID – Georgi Korotkov, Dmitri Korotkov, Oleg Tðekmarjov, Vadim Nikolajev, Aleksandr Kostjukevitð, Sergei Vassiljev, Aleksei Vinogradov (parim mängija), Vladimir Niktin
II KOHT – ESPAK NARVA – Aleksei Jevgrafov (parim mängija), Stanislav Kovalenko, Ilja Jegi, Vladimir Kreivald, Andrei Murd, Konstantin Tðernilovski, Mario Liiva, Karl Liiva
III KOHT – Võrkpalliklubi VIRO – Pavel Andrejev, Paavel Vähk (parim mängija), Anton Kirilov, Aleksei Artjuðenkov, Anatoli Komissarov, Vadim Furman, Dmitri Ussov, Nikolai Þuravljov
IV KOHT – Iisaku Torpeedo – Alar Tetting, Toomas Stroo, Mihkel Siim (parim mängija), Hendrik Kurik, Alar Ploom, Mihkel Hiielaid