28.03.2010
Kergejõustik

Vjatðeslav Koðelev sai krossijooksu MM-il 117. koha

Eesti ainsa esindajana pühapäeval Poolas Bydgoszczis krossijooksu MM-il startinud 42-aastane sillamäelane Vjatðeslav Koðelev sai 12 kilomeetri pikkusel distantsil 117. koha, vahendab jooksuportaal.

Maailmameitritiitli võitis keenlane Joseph Ebuya  täpselt 33 minutiga. Hõbemedalile tuli kuus sekundit hiljem finiðeerinud eritrealane Teklemariam Medhin. Pronksmedali võitis ajaga 33.10 Uganda jooksja Moses Ndiema Kipsiro.

Esimese ringi järel asus Koðelev 123. kohal, kaotades liidrile 31 sekundit. Teise ringi lõpuks kerkis Koðelev koha võrra, kuid kaotust koguneses juba 1.18. Kolmanda ringiga tõusis mees veel ühe koha kõrgemale, 121. kohale. Selleks ajaks oli vahe liidriga 2.08. Neljanda ringi lõpetas Koðelev 117. kohal (+3.05) ja hoidis sama positsiooni viiendal (+4.11) ning viimasel ringil. Finiðis kogunes kaotust võitjale +5.14. Kokku lõpetas võistluse 127 meest, katkestajaid oli kaheksa..

1968. aastal sündinud Koðelev oli ainus võistleja, kes oli sündinud 60ndatel aastatel.