25.04.2012
Kergejõustik

Vjatðeslav Koðelev sai 100 km jooksu MM-il 102. koha

44-aastane Vjatðeslav Koðelev tegi kaasa 22. aprillil Itaalias Seregnos 100 kilomeetri jooksu maailmameistrivõistlustel, kus sai 165 mehe konkurentsis 102. koha ajaga 8:54.17.

EM-i arvestuses kuulus Koðelevile 72 jooksja seas 65. koht. Maailmameistritiitli võitis itaallane Giorgio Calcaterra, kes asus jooksu juhtima alates 40 kilomeetrist ja läbis distantsi ajaga 6:23.20. Hõbemedalile tuli rootslane Jonas Buud 6:28.57-ga. Viimase pjedestaalikoha hõivas itaallane Alberico Di Cecco 6:40.30-ga, teatas Jooksuportaal.

Naistest võitis MM-i kulla ameeriklane Amy Sproston ajaga 7:34.08. Rootslanna Kaisa Berg sai teise koha 7:35.23-ga ja kolmas oli venelanna Irina Viðnevskaja 7:36.01-ga. Euroopa meistrivõistluste arvestuses võitis pronksmedali ungarlanna Judit Nagy Foldingne ajaga 7:43.55.

Kokku osales 100 kilomeetri MM-il 220 jooksjat 36 riigist.