Viru Vangla oli kolmas

Vanglateenistuse 2011. aasta korvpalliturniiril saatis neljapäeval Rakvere spordihallis edu Sisekaitseakadeemia Justiitskolledþi (SKA JK) võistkonda. Kadettidele järgnesid Tartu ja Viru vangla. Turniiri resultatiivseim mängija oli Janar Urres VVst.

SKA JK alustas alagrupiturniiri kohe raske 37:30 võiduga ühe favoriidi Tartu vangla üle. Võitu andis suurima panuse 19 punkti visanud Ivo Kitsing, kaotajate ridades jäi sama suur isiklik skoor Andreas Kliimanti arvele. SKA JK lõpetas alagrupiturniiri täiseduga, teine konkurent Harku ja Murru vangla (HMV) alistati 29:22. Tartu kindlustas omakorda 36:16 võiduga HMV üle endale alagrupis teise koha.

Teise alagrupi võitis Viru vangla, kes kõigepealt sai päeva korvidevaeseimas kohtumises 19:10 jagu Justiitsministeeriumist (JM) ning seejärel tuli välja 12-punktilisest kaotusseisust Tallinna vangla vastu, võites kohtumise numbritega 45:42. Üle poolte Viru punktidest – 25 jäi Janar Urrese arvele. Tallinna vangla tegi sarnase come-backi aga JM-i vastu – 21:31 kaotusseis keerati lõpuks 43:41 võiduks.

Veerandfinaalides alistas Tartu vangla esmalt JM-i tulemusega 39:30. Tallinna vangla sai 43:30 jagu HMV-st, suurepärase partii tegi võitjate ridades koguni seitse kolmepunktiviset tabanud Klemet Kivisild.

Poolfinaalis Tallinna vangla siiski SKA JK-le vastu ei saanud. Poolaeg veel võideti 13:12 kuid lõppseis jäi 41:30 SKA JK kasuks. Teine poolfinaal Tartu ja Viru vahel kujunes aga tõeliseks thrilleriks. Tartu juhtis kogu kohtumist , kuid pea viimasel sekundil viigistas Marek Vinni kolmepunktivise seisu. Lisaajaks Virul siiski jaksu ei jätkunud. Kuna vigadega langes mängust nende liider Urres, siis suudeti lisaajal visata ainult üks korv ning 45:38 võit viis finaali Tartu vangla.

5.-6. koha kohtumises Justiitsministeeriumi ning Harku ja Murru vangla vahel jätkus pinget praktiliselt kogu kohtumiseks. 27:25 eduseisul kolm minutit enne kohtumise lõppu sooritas HMV mängu 10:0 spurdi ning 37:25 võiduga. Pronksimängus Viru vangla enam Tallinna kolleege eest spurtida ei lubanud. Väikest initsiatiivi hoiti kogu mängu vältel ja lõpuks vormistati 41:36 võiduga kolmas kohta enda nimele.

Finaalis haaras edu Tartu vangla, võites poolaja 13:7. Teisel poolajal lubasid kadetid aga Tartul visata vaid kaheksa punkti ning võitsid küllaltki korvidevaese mängu tulemusega 28:21. Võistkondade resultatiivseimad olid taas Kitsing ja Kliimant, kes mõlemad kogusid isiklikku kontosse 12 punkti.

Esikoha võitnud SKA JK koosseisus mängisid Ivo Kitsing, Mario Hamburg, Andres Nikunen, Enriko Laanemäe, Rünno Maalinn, Aare Jamnes, Argo Kruusmaa, Kaur Sults, Ketly Nurmik, Geneli Tõruke.

Turniiri resultatiivseimad mängijad olid Janar Urres 83, Andreas Kliimant 67 ja Ivo Kitsing ning Klement Kivisild 64 punktiga. Parima kaugviskaja aunimetuse teenis kokku 15 kolmest tabanud Kivisild, vabaviskejoonel oli parim 19 vabaviskest 16 tabanud Kitsing. Resultatiivseim naismängija oli 25 punktiga Mari Saarniit JM-ist.