03.04.2011
Jäähoki

Viru Sputnik loovutas kulla Tartule

Eesti jäähokimeistrivõistluste finaalseerias kaotas tiitlikaitsja Kohtla-Järve Viru Sputnik Tartu Kalev/Välgule viimase, viienda kohtumise 3:0 eduseisult 3:5 ja kogu seeria 2:3.

Pühapäeval Kohtla-Järvel rullunud lahingus lõid väljakuperemehed esimesel ja teisel verandil värava ja kolmanda veerandi kuuendal minutil juhiti juba 3:0.

Siis aga läks käima ka külaliste mängumasin ja Tartu meeskond läks 1.44 enne lõpuvilet 4:3 juhtima. Viimaselminutil vahetasid kohtljärvelased väravavahi kuuenda väljakmängija vastu, kuid värava lõid hoopis vastased ning 5:3 kohtumine lõppeski.

Seega oli kolme meeskonna osavõtul toimunud turniir saanud põneva lahenduse, kus esikoht läks Tartu, teine koht Kohtla-Järvele ja kolmas koht Tallinna.