21.03.2009
Jäähoki

Viru Sputnik kaotas kodus

Kohtla-Järve Viru Sputnik kaotas Eesti jäähokimeistrivõistluste finaalseeria teises mängus kodus 4:6 Tallinna GMP Starsile ja seeria viigistus 1:1. Kolme võiduni mängitava seeria kolmas kohtumine peetakse pühapäeval Tallinnas. Ainsas pronksikohtmises kaotas Narva PSK võõrsil 2:7 Tartu Kalev-Välgule.

Pärast 0:0 lõppenud avakolmandikku algasid põnevad momendid kohe teise kolmandiku alguses, juba 52. sekundil viis Maksim Ivanov külalised juhtima, kuid vähem kui kaks minutit hiljem viigistas Aleksandr Smetanin seisu. 1:1 sai tablool olla 1.59, sest Jussi Nieminen viis külalised taas juhtima. 16.18 oli teist kolmandikku mängitud, kui Ilja Tðegotov realiseeris arvulise ülekaalu. Poolteist minuti enne kolmandiku lõppu vähendas Nikolai Vladimirov väljakuperemeeste kaotusseisu taas ühele väravale – 2:3.

Kolmandal kolmandikul lõid külalised veelgi kiiremini värava kui nad seda olid teinud teisel kolmandikul, 42. sekundil tegi Maksim Ivanov seisuks 2:4. Kolmandiku keskel viis avavärava autor külalised kolme väravaga ette – 2:5, kuid Viru Sputnik ei murdunud.

4:4 vastu mängides näitasid Viru Sputniku mängijad individuaalselt head esitust, üksteise järel purjetasid vastastest läbi Nikolai Vladimirov ja Sergei Volkov ning kuu minutit enne lõppu oli vahe taas vaid üks värav – 4:5. Veel oli Sputnikul ideaalne võimalus seis viigistada, kuid hoopis viimase minuti alguses lõid vastased võiduvärava, Roman Potðinok lõi oma värava juurest litri Viru Sputniku tühja väravasse. 4:6 kohtumine lõppeski, ametliku statistika järgi jälgis kohtumist 2700 pealtvaatajat.