10.04.2016

VIDEOD! Remeks läks finaalseeriat juhtima

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga finaalseeria esimeses kohtumises sai Kohtla-Järve Remeks võõrsil 74:56 jagu Iisaku Peetri Pizza meeskonnast. Seeria teine kohtmine peetakse nädala aja pärast Kohtla-Järvel. Meistritiitli võimiseks on vaja vastane alistada kahes kohtumises.

Iisaku püsis mängus 12 minutit. Pärast 17:17 lõppenud avaveerandit oli Iisaku teise veerandi alguses 19:20 kaotusseisus, kuid siis lasti vastastel viie minutiga teha nelja tabava kaugviske toel 14:2 supurt jäädi kaotsseisu 21:34 ning lähemale kui üheksa punkti väljakuperemehed vastastele enam ei saanudki.

Poolaeg lõppes Remeksi võiduga 36:25. Kolmanda veerandaja suurim vahe oli neljandal minutil, kui Remeks juhtis 18 punktiga – 45:27, siis tabas Iisakul viis kaugviset, millele vastana vastas 7 punktiga ja vahe oli taas 10 – 52:42 ja veerandaeg lõppes 57:46.

Viimase veerandi alguses vähenes vahe korraks 9-le punktile 59:50, kuid siis viskasid külalised 8 punkti järjest ja mängu saatus oli otsustatud. Korraks paisus vahe üle 20 punkti – 74:53 ja lõppseisuks jäi 74:56.

Võitjate kasuks viskas Dmitri Pugatðov 23, Roman Ðembel 18 ja Anton Batanov 17 punkti. Kaotajate kasuks viskas Ando Tagamets 22 (vabavisked 9/9)) ja Markus Laanemets 17 punkti.

Videod

Seeria teine mäng peetakse Kohtla-Järve spordihoones pühapäeval, 17. aprillil kell 14. Juhul kui võidab Remeks on seeria lõppenud nende võiduga, Iisaku võidu korral peetakse kolmas, otsustav kohtumine põhiturniiri võitnud Iisaku koduväljakul.

Pronksiseerias on Toila tänu põhiturniiri kõikide omavaheliste mängude võitudele 1:0 juhtimas KK HITO vastu. Seeria võib lõppeda samuti 17. aprillil Kohtla-Järvel, seda juhul kui Toila võidab. Kui võidab KK HITO peetakse otsustav kohtumine Vokas.

Selgunud on ka esiliiga medalimängude ajad. Reedel, 22. aprillil kell 19 kohtuvad Kohtla-Järve spordihoones pronksikohtumises Elvarem – Virumaa politsei spordiselts ning päev hiljem, 23.aprillil kell 17 on Maidlas kavas finaal, kus Kiviõli/Lüganuse vastaseks on Mäetaguse SK. Esiliiga medalimängudes selgub võitja ühe kohtumise põhjal.

Teise liiga esikolmikusse jõudsid teatavasti Sillamäe Gümnaasium/Kalev, Narva Energia SK ja Illuka.