30.04.2013

VIDEOD! Rahvaliiga võitja Mäetaguse SK II, täna selgub meistriliiga võitja

Möödunud pühapäeval selgus Voka spordihoones Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste rahvaliiga võitja, kelleks esmakordselt sai Mäetaguse SK II, kes alistas finaalis 76:60 kahe eelmise hooaja võitja Virumaa PSSi. Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel selgitatakse täna õhtul Kohtla-Järve spordihoones meistriliiga võitja, kell 19.30 algavas kohtumises on vastamisi tiitlikaitsja KK HITO ja eelmisel hooajal viienda kohaga leppima Toila.

KK HITO ja Toila põhihooaja mängud olid põnevad, 21. oktoobril Vokas jäi kohalik meeskond peale 95:93, 3. veebruaril Kohtla-Järvel sai võidu HITO 71:68. Kohtumise teeb huvitavaks asjaolu, et mängijad, kes Eesti meistriliigas mängivad KK HITO eest ühes meeskonnas, on maakonna liigas omavahel vastamisi. Meistriliiga mängijatest on KK HITO-l mängimas Aleksis Anijärv, Siim Laur; Jarko Kool, Margo Tali, Edvard Trumm, Markus Laanemets, Riho Unt ja Georg Tambre ning Toilal Jalmar Joosep Saar, Andrus Lehismets ja Mario Kirsimaa.

Poolfinaalides alistas Toila 74:61 Askele/Kiviõli ja KK HITO oli 80:66 parem Remeksist.  Meistriliiga pronksimängus kohtuvad seega Askele/Kiviõli ja Kohtla-Järve Remeks, see kohtumine peetakse 18. mail.

Rahvaliiga pronksimängus SOS Lasteküla ja Illuka vahel oli Illuka ees veel viimase veerandi keskel 45:42, kuid viimase viie minutiga liiga uustulnuk enam punktilisa ei saanud ja SOS Lasteküla võitis 54:45.
Videod

Finaalis võitis Virumaa PSS Mäetaguse SK II vastu poolaja 34:26 ja oli veel kolmanda veeranaja järel ees 49:47, kuid siis tegid Mäetaguse SK II mängijad 14:0 spurdi, läksid ette 61:49 ja võitsid mängu 76:60.