15.04.2013

VIDEOD! Poolfinaalid KK HITO – Remeks ja Toila – Askele/Kiviõli

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peeti nädalavahetusel veerandfinaalid ning poolfinaalides kohtuvad KK HITO – Remeks ja Tola – Askele/Kiviõli.

Laupäeval Maidlas peetud esimeses veerandfinaalis alistas põhiturniiri kolmas Askele/Kiviõli põhiturniiril kuuenda koha saanud Iisaku KK vastu avaveerandi 17:6, poolaja 42:25 ja kogu kohtumise 85:52. Võitjatest oli parim Tõnis Uueküla 20 ja kaotajatest Jaanus Pärnupuu 17 punktiga.

Pühapäeval Kohtla-Järvel toimunud veerandfinaalis alistas põhiturniiri neljas Remeks 75:54 Narva, kusjuures avaveerandi võitis Remeks 24:16. Ülejäänud kolmel veerandil viskas Remeks 17 punkti ja vastased vastavalt 12, 8 ja 16 punkti. Võitjatest viskas Dmitri Pugatðov 19 punkti, kaotajatest oli 12 punktiga parem Aleksandr Aleksejev.

Remeks – Narva

Seega kohtuvad ühes poolfinaalis Kohtla-Järve meeskonnad, põhiturniiri esimene KK HITO ja neljas Remeks ning teises poolfinaalis põhiturniiri teine Toila ja kolmas Askele/Kiviõli.

Kohtla-Järve meeskondade mängud lõppesid HITO kasuks 25. novembril 71:63 ja 10. märtsil 79:69. Teise poolfinaalpaari põhiturniiri mängud jäid 1:1, kusjuures võit saadi võõral väljakul, 29. septembril võitis Askele/Kiviõli Vokas 83:80 ja 13. jaanuaril oli Toila Maidlas parem 73:64.

Poofinaalid peetakse 21. aprillil ja finaal eeldatavalt 18. mail.

Esiliiga lõpetas

Ida-Virumaa esiliigas peeti pühapäeval viimane mäng, kus 7.-8. koha kohtumises alistas Sillamäe Kalev 72:50 Elvaremi.
Elvarem – Sillamäe Kalev

Esiliigas viskas kõige rohkem punkte Aleksander Listov (Mäetaguse SK), kes 9 mänguga viskas 235 punkti ehk keskmine oli 26,11. Keskmine oli kõrgem kahel mängijal, niest Raul Sinisalu (Mäetaguse SK) mängis vaid ühes mängus ja viskas 29 punkti, Artur Saariste (Kohtla-Nõmme/HITO) viskas seitsme mängijaga 199 punkti, mis teeb keskmiseks 28,43 punkti mängu kohta.  Liigas viskas punkte kokku 141 mängijat. Keskmine oli enam kui 20 punkti seitsmel mängijal.

Vähemalt 102 mängijat tabas ühe kaugviske. Kõige parem keskmine oli Marko Vinnil (Jõhvi BC Karjamaa), kes 7 mänguga tabas 25 kolmest – keskmine 3,57. Kõige rohkem – 28 – kolmest tabasid Priit Palmet (Iisaku VT) ja Danil Brodnev (Sillamäe Kalev), esimene neist mängis 11 ja teine 12 kohtumises.

Vabaviskejoonel käisid 120 meest, neist kuus tabasid vabaviskeid sajaprotsendiliselt, Tiit Vau (Kiviõli/Maidla) tabas neist edukaimana 4st viskest 4, viiel mängijal oli see näitaja 2/2. Enim vabaviskeid – 40 – tabas Toomas Nõmmiste, kelle tabavusprotsent oli 85 ehk ta tabas 47t vabaviskest 40. Enim vabaviskeid teenis Aleksander Listov (Maetaguse SK), kes 59st vabaviskest tabas 38 – protsent 64. Aulis Paal (Iisaku VT) tabas 58st viskest 39, Jevgeni Valgur (Enteh) tabas 58st viskest 38 ja Siim-Markus Post (Jõhvi BC Karjamaa) 58st viskest 37.