02.08.2015
Seiklussport

VIDEOD! PILDID! Peki võistkonnale võit, Alutaguse ja SK Murakas viies, C-rajalt kaksikvõit

Seiklusspordisarja XDream kolmanda osavõistluse, Pannjärvel peetud sarja ainsa ööetapi võitis A-rajal Team Nike/SIS Go, kelle koosseisu kuulus ka Voka juurtega Tiit Pekk.

Pannjärve etapi võitmisega ka sarjas enne viimast etappi esikoha kindlustanud Team Nike/SIS Go meeskonda kuulusid lisaks Tiit Pekile ka Lauri Malsroos ja Erik Aibast.  Meeskonna eksisteerimise ajaloos esmakordselt ööetapil esikoha saanud võistkonna võiduaeg oli 8:15.03, teise koha sai Suunto/Matkasport (8:21.31) ja kolmanda Seiklushunt (8:33.12). A-rajal Ida-Virumaa võistkondi ei olnud. Ida-Virumaa juurtega võistlejatest oli Priit Rooden ja Veerev Sääsk 9. (M8) ning Karmo Kübarsepp ja EE SK I 33. (M24.).

Kõige osavõturohkema B-raja võitis SYSPrint I ajaga 5:48.32. Üldjärjestuses kuues,meeskondadest viies oli parima Ida-Virumaa võistkonnana Alutaguse (Andres Laur, Mihkel Laur, Robert Peets) ajaga 6:34.38. Üldjärjestuses 41., kuid naiskondadest viies oli SK Murakas (Jonne Rooma, Revetta Reiljan, Margit Ahu) ajaga 8:22.17. 108. koha (meeskondadest 55.) sai Söögitakso team (Vladimir Sidorov, Vadim Ivljev, Igor Petrovitski) ajaga 20:44.37 (sh trahvi 13:20)

C-rajal vahetasid eelmise, Tartu etapi teise koha koduetapil esikoha vastu Alutaguse matkajad (Kadre Maalma, Aivar Raudsepp, Ivar Rooma), kes sai võiduajaks 3:14.24. Teise koha sai XTsport Ida+50 Team (Daisy Kroon, Kaja Jõemets, Hardi Raiend) ajaga 4:01.11, edestades kolmanda koha võistkonda 9 ja neljanda koha võistkonda 28 sekundiga. Üldjärjestuses 7. ja segavõistkondadest viies oli võistkond Ristikud (Gert Salomets, Gerli Lehtlaan, Allar Lehtlaan) ajaga 4:22.59. Neist kahe sekundi kaugusele jäi ja sai üldjärjestuses 8., kuid naistest 2. koha Järve SK (Sirje Nurgamaa, Piret Niglas, Maarika Raja) ajaga 4:23.01.

Võistluste rajameister oli Enn Kukk. Viimane, neljas etapp peetakse 5. septembril Paldiskis.