18.03.2013

VIDEOD! PILDID! Meistriliigas kaotus, teises liigas võit

Pühapäeval olid Jõhvi spordihallis võistlustules mõlemad Eesti meeste korvpallimeistrivõistlustel mängivad KK HITO meeskonnad. Meistriliigas kaotati Valga/Maks&Mooritsale 51:84, kuid teises liigas alistati Tallinna Puhhid 80:60.

Meistriliiga mäng algas hitolastele igati ilusti, juhti 2:0, 4:2, 6:5, 12:7, 13:10, 16:13, kuid veerandaeg siiski kaotati 16:20. Kui esimese veerandaja kahe viimase minutiga ei saanud HITO korvigi, siis raskelt tulid punktid ka teise veerandi alguses, kui kaheksa minutiga saadi vaid 5 punkti, vastaste 15 vastu. Poolaeg kaotati 27:43, kusjuures vastaste viimased kümme punkti kanti vaid ühe mehe, Joonas Järveläineni arvele, kes mängu lõpuks kogus 29 punkti.

Teisel poolajal tabas HITOt järjekordne mängupõud kolmanda veerandaja 7. minutil, kui seis 40:52 muutus viimase verandi 5. minutiks 40:70ks. Viskekohad mängiti klüll välja, kuid reeglina jäid visked lühikeseks. Siis tabas kaks viset hooaega valgas alustanud kohtlanõmmelane Artur Saariste ja mängu lõpuks saadi siiski pealtvaatajatelt nõutud 50 punkti täis – kaotus kirjutati tabelisse numbritega 51:84. Vaid 25. jaanuaril ja seda samuti Valga vastu HITO visanud meistriliigas ühe punkti vähem, võõrsil kaotati 50:72. Vaid 51 punkti on visatud lisaks veel kodus TÜ/Rocki ja Rakvere vastu.

Meistriliiga põhiturniiril on jäänud HITOl pidada veel neli mängu, neist kolm kodus. Eeloleval nädalavahetusel ollakse vastamisi meeskondadega, keda seni on sel hooajal ka korra võita suudetud. Laupäeval kell 17 kohtutakse Raplas selase TYCO meeskonnaga ja 24 h hiljem alustatakse kodus mängu Tallinna Kaleviga.

Seejärel on jäänud veel pidada hooaja ainus kodumäng tiitlikaitsja BC Kalev/Cramoga, mis toimub 30. märtsil ja seitse päeva hiljem, 6. aprillil on põhiturniiri viimases mängus Jõhvi tulemas KK Pärnu.

Teises liigas jõuti veerandfinaali

Teises liigas pidas KK HITO II pühapäeval otsustava, kolmanda 1/8finaali lahingu Tallinna Puhhid meeskonnaga, kellele seeria avamäng kodus kaotati, kuid teises mängus suudeti pealinnas võit saada. Võideti ka kolmas mäng ehk kogu seeria 2:1. Vaid 7 mehega mängul olnud hitolased jäid küll 12:13 taha, kuid veerandaja viimased kaks minutit mängiti erinevalt meistriliiga satsist ilusti ja avaveerand võideti 23:13. Saadud edu enam käest ei antud. Poolaeg võideti 38:30, kolmandal veerandil saadi ette 56:36,veerand võideti 58:44 ja viimasel veerandil enam vastased ohtlikuks ei muutunudki. Kohtumine võideti 80:60 ja pääs kaheksa parema hulka oli tagatud.

Seega revanðeeriti eelmise aasta 1/8finaali kaotus, sest siis jäi HITO/Toila nime kandnud meeskond Puhhidele alla 1:2. Ka hooaeg varem kohtuti Puhhidega play-offis, siis veerandfinaalis, kus alistati vastane 1,5:0,5 ehk avakohtumine Tallinnas jäi viiki.

Veerandfinaalis on KK HITO II vastaseks põhiturniiril teise koha saanud liiga uustulnuk BC Kala/Põlva meeskond, kellega sel hooajal kohtutakse esmakordselt. Võrdluseks võib tuua aga teise sarjas alustanud Ida-Virumaa meeskonna mängud selle klubiga: 22. septembril sai Iisaku võõrsil kindla 84:57 võidu ja kaks kuud huljem kodus võideti Põlvat 88:81. Kõik teised vastased, sealhulgas HITo Iisakule teatavasti nii hästi ei sobinud ja play-offi pääses idavirulastest ainsana KK HITO II.

Seeria avakohtumine on kavas eeloleval reedel kell 20.30 Põlvas, pühapäeval kell 14 kohtutakse Jõhvi spordihallis. Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad peavad olema mängitud 31. märtsiks. Liiga finaalturniir peetakse 5. ja 6. aprillil.

BC Kala/Põlva – KK HITO II paari võitja kohtub poolfinaalis paari Ambla SK – Kuressaare Vesse võitjaga. Teises tabelipooles on veerandfinaalpaarid SK Rim/Scanweld – SK Haapsalu ja Tartu Kalev/Estiko – EMÜ SK. Kusjuures huvitav on see, et lisaks HITOle on veel kahes paaris üks treeneripingil istuv mees Ida-Virumaa päritolu, nimelt juhendab Toilast pärit Esko Tõnisson EMÜ SK ja Kohtla-Nõmme juurtega Marek Pragi SK Haapsalu meeskonda.