13.04.2014

VIDEOD! FOTOD! Esiliiga võitis Kiviõli/Maidla, teise liiga Team Stokker/Toila

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel selgusid laupäeval medaliomanikud esimeses ja teises liigas.

Esiliiga finaalis olid Maidlas vastamisi Kiviõli/Maidla ja Iisaku II. Enamuse mänguajast juhtisid väljakuperemehed, kes võitsid avaveerandi 18:14 ja olid poolajaks ees 38:33. Kolmandal veerandajal oli vahe korraks kaheksagi punkti (53:45) ja viimasele suuremale puhkepausile mindi seisul 55:50.

Kiviõli/Maidla 2-5 punktiline edu püsis kuuenda minutini, kui seisult 68:64, said Iisaku Vilmar Veevo visetest teiskordselt (esimene kord teisel minutil 2:0) mängu jooksul ette 69:68, seejärel oli taas peal Kiviõli/Maidla (70:69 ja 72:69; mängida jäi 1.42), Taivo Toomeli kolmene viimase minuti alguses viigistas seisu 72:72.

Viimane minut oli täis dramaatikat. Alustuseks tabas Sander Klaan kahest vabaviskest ühe ja viis Maidla/Kiviõli ette 73:72. Mängida jäi 45 sekundit.

34,9 sekundit mängida ja Tarmo Bombe tabas mõlemad vabavisket, viies omakorda ette Iisaku II 74:73 – Kiviõli/Maidla time-out.

Pärast ridamisi pallikaotusi oli kohaliku juurtega mängumehel Vilmar Veevol 12,6 sekundit enne lõpuvilet kasutada kaks vabaviset. Mõlemad läksid mööda ja lahtise palli pärast võitlus päädis sellega, et Kiviõli/Maidla sai selle endale ja pall jõudis Olev Soolepini, kes viimasel sekundil selle ka sisse viskas – 75:74 võit ja kuldmedalid Kiviõli/Maidlale.

Esiliiga pronksiheitlus peeti Kohtla-Järvel, kus tiitlikaitsja Kohtla-Nõmme/HITO alistas Kohtla-Järve Entehi 74:59 (39:36).

Teises liigaski põnevad heitlused

Teise liiga finaalturniir peeti Vokas. Alustuseks võitis Kohtla-Nõmme II 5.-6. koha mängus eelkõige tänu heale teisele veerandajale (19:4) Toila IV 56:46 (27:19).

3.-4. koha mängus olid teist aastat järjest vastamisi Toila II ja Illuka ning Illukal õnnestus saada revanð tulemusega 58:54, kusjuures veel kaks minutit enne lõppu juhtis Toila II nelja punktiga – 53:49. (Aasta varem oli Illuka tollal SOS Lasteküla nime kandnud meeskonna vastu viimase viie minutiga andnud käest 45:42 eduseisu ja kaotati 45:54).

Huvitavalt kulges ka finaal, kus Team Stokker/Toila tundus esimese poolaja põhjal minevat Sillamäe gümnaasiumi vastu oma teed, sest mindi ette 15:5, 19:7 ja avaveerand võideti 21:12 ning poolaeg 41:29. Kolmandal veerandajal hakkasid tabama paremini aga ka külalised, kes veerandaja keskel 15:2 spurdi lõpetuseks juhtisid 44:43 ja kolmanda veerandaja lõpus olid veel tablool Sillamäe edunumbrid 48:46.

Viimasel veerandajal suutsid Stokkeri mängijad 51:53 kaotusseisu nelja minutiga pöörata 58:53 eduseisuks ja seda enam käest ei antudki. Lõpuks kuulus Team Stokker/Toilale 66:57 võit ja esikohakarikas.

Omapärase kokkusattumusena tabasid Toila meeskonnad nii finaalis kui pronksimängus vabaviskeid ühtemoodi – 35/15.

Tore oli tõdeda, et Vokas oli arvukalt pealtvaatajaid, finaali alguseks sai tribüünil lugeda kokku pea 70 inimest.

Nüüd on jäänud maakonna meistrivõistlustel jagada välja veel naiste kuld- ja hõbemedalid ning hooaega jääb lõpetama maiuspalana meistriliiga finaalturniir, mis on kavas maikuu alguses Kohtla-Järvel.