11.06.2016
Kergejõustik

VIDEOD! Aristov ja Koðelev said Energiajooksul kaksikvõidu

Tuules ja vihmas kulgenud VI Narva Energiajooksu 7 km distantsi kaksikvõidu jätsid Ida-Virumaale Dmitri Aristov ja Deniss Koðelev.

Aristovi võiduaeg oli 22.15, Koðelev kaotas 21 sekundit, kolmanda koha viis pealinna Allan Männi (23.06). Kuuendana lõpetas M45 klassi esimene Vjatðeslav Koðelev (23.50), kes sai ühtlasi parima Eesti Energia esindaja eriauhinna. Parima narvalase auhinna sai 8. kohaga lõpetanud Marko Koskinen (25.27), kes lõpuspurdiga edestas samas arvestuses teise koha saanud Juri Sobolevi (25.30).

Parima Ida-Virumaa naisena lõpetas 24. ja naistest 5. Ksenia Pribõlovskaja (27.17).

Avastardina kavas olnud 21,1 km jooksu võitis ja tuli poolmaratoni Eesti meistriks TÜ ASK esindajana olümpiamaratoniks valmistuv Tiidrek Nurme (1:07.00).

Ida-Virumaa juurtega, kuid Tallinnat esindavad Margus Gering ja Madis Mets olid vastavalt 33. ja 39. Ida-Virumaa klubide esindajatest oli parimana Anatoli Suvorov 64.

Naistest sai Hillevi Velba üldjärjestuses 102. ja naistest 12. koha.

Huvitav, et nii poolmaratoni kui ka 7 km jooksu lõpetas võrdselt 934 jooksjat. Kokku osales koos käimise ja lastejooksuga võistlusel hoolimata kehvast ilmast ligi 3000 inimest.