20.10.2015
Jalgpall

VIDEO! Sillamäe Kalev alistas karikasarjas Tallinna FC Levadia

Eesti jalgpallikarikasarja 1/8finaalis alistas Sillamäe Kalev 1:0 kaheksakordse karikavõitja Tallinna FC Levadia ning pääses esimesena kaheksa parema hulka. Veerandfinaalid peetakse kevadel.

Sillamäe Kalevi ainsa värava lõi 81. minutil penaltipunkti lähistel vabaks jäetud Danil Ratnikov, kes sai sinna vasakult äärelt söödu Jaroslav Kvassovilt.

Selleks ajaks oli Sillamäe mänginud ligi 20 minutit arvulises ülekaalus, sest 62. minutil oli Levadia mängija Taavi Rähn saanud teise kollase kaardi ja seega punase kaardi ehk mängust eemaldatud.

“Annan mängijatele au, et pärast suurt kaotust meistriliiga viimases voorus (kaotati 0:4 kodus Nõmme Kaljule) suudeti end kokku võtta ja täna võit võtta,” sõnas pärast kohtumist Sillamäe Kalevi loots Deniss Ugarov.

Premium liigas on meeskonnad mõlemad tabeli esimeses pooles, kuid kui Levadia on kindlustanud endale kolm vooru enne lõppu medalid, siis Kalev jääb hooaja lõpus 5. või 6. kohale. Karikasarja püsima jäämine oli seega Kalevile ainus võimalus pääseda Eurosarja.

Meistriliigas olid meeskonnad sel hooajal kohtunud neli korda, Sillamäel peetud kohtumised lõppesid 3:3 ja 2:2, Tallinnas võitis FC Levadia 2:0, 2:1.

Eesti karikasarjas on meeskonnad varem kohtunud vaid 2010. aasta kevadel, kui hooaja 2009/2010 veerandfinaalis kaotas Sillamäe Kalev Levadiale kodus 0:1. Tollastest meeskondadest oli tänaseks jäänud Sillamäe Kalevil alles väravavaht Mihhail Starodubtsev ja FC Levadial Artjom Artjunin ja Igor Subbotin. Tollal mängu abikohtunik Eduard Rõþov oli viis ja pool aastat hiljem inspektori rollis.

Sillamäe Kalev on karikavõitjaks tulnud aastatel 1977 ja 1978, finaalis kaotati 1979. ja 1989. aastal.

Maardu FC Levadia järeltulija Tallinna FC Levadia on karika võitnud aastatel 1999, 2000, 2004, 2005, 2007, 2010, 2012, 2014.

Kõik 1/8-finaalid

T, 20.10. kell 15:00 JK Sillamäe Kalev (PL) – Tallinna FC Levadia (PL) 1:0 (0:0)
T, 20.10. kell 19:00 Tallinna FC Flora (PL) – JK Retro (III), 17:0 (8:0)
K, 21.10. kell 19:30 Tallinna FC Forza (III) – JK Väätsa Vald (IV), Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadion (www.jalgpall.ee)
T, 27.10. kell 14:00 Viljandi JK Tulevik (PL) – Nõmme Kalju FC (PL), Viljandi linnastaadion (www.ohtuleht.ee)
K, 28.10. kell 19:30 FC Nõmme United (II) – Tartu FC Santos (EL), Männiku kunstmuruväljak (www.jalgpall.ee)
P, 08.11. kell 14:00 Viimsi MRJK (II) – Vastseliina FC Tannem (III), Viimsi staadion (www.jalgpall.ee)
T, 10.11. kell 19:00 Pärnu Linnameeskond (PL) – Tartu JK Tammeka (PL), Pärnu kunstmuruväljak (www.ohtuleht.ee)