12.04.2015
Firmasisesed

VIDEO! FOTOD! Noto Outlet/Toila sai teises liigas hõbemedali

Eesti korvpallimeistrivõistluste teise liiga finaalis kaotas Noto Outlet/Toila 79:89 SK Torma Sport meeskonnale.

Avaveerandi 24:18 ja poolaja 41:36 võitnud Toila meeskond jäi teisel poolajal võimsama Torma meeskonna vastu raskustesse ja kolmanda veerandi lõpuks oli Torma ees juba 56:47.

Kolm minutit enne lõppu, kaotusseisus 70:80 suutsid pooleteise minutiga finaalis 30 punkti visanud ja 14 lauapalli kogunud Markus Laanemetsa läbimurdest ja kolmesest ning kokku 14 punkti kogunud (kolmesed 10/5, esimesel poolajal 7/4) Riho Undi kolmesest vähendada kaotusseisu kahele punktile – 78:80, kuid allesjäänud pooleteise minuti jooksul olid kindlamad jõgevamaalased, kes võitsid finaali 89:79 ehk läbisid teise hooaja turniiri ainsa kaotuseta.

Lisaks Laanemetsa 30 ja Undi 14 punktile viskasid Toila kasuks Andrus Lehismets 14, Janar Urres 6, Rasmus Luud 4 ja Marek Vinni 3 punkti. Finaalis said mänguaega ka Sander Sööt, Mikk Teelahk ja Sten Kunts, kuid kätt valgeks nad ei saanud.

Võistkonna juhendaja Jalmar-Joosep Saar tõi kaotuse põhipõhjuseks suure pallikaotuste arvu, kui toilakad kaotasid palli 14, siis tormakad vaid 5 korral.

Torma edukaim oli Fredi Parker 17 punktiga, nende kuulsaim mängumees, Eesti koondisessegi kuulunud Vallo Allingu viskas 16 punkyi ja võttis 11 lauapalli, seda 23 mänguminuti jooksul. Torma ridades mängis ka üks idavirulane ja tegi seda väga edukalt, Avinurmet pärit Gintaras Dalke viskas 11 punkti ja paljud neist väga vajalikel momentidel. Tubli oli ka sügisel Jõhvis peetud maakonna meistrite turniiril lõuatrauma saanud Märt Tralla, kes tõi oma meeskonna kasuks 15 punkti.

Videopilti

Veelgi põnevamas pronksimängus alistas reede õhtul Toilale alla jäänud tiitlikaitsja Tallinna SK RIM/Scanweld 70:69 kohaliku meeskonna, kusjuures pronksi sai teiste seas ka Kiviõli juurtega Silver Kallas.

Teise liiga kahel paremal seisavad nüüd ees esiliiga üleminekumängud esiliiga kahe viimasega.

Kokku osales teises liigas 27 meeskonda, teiste Ida-Virumaa meeskondade kohad olid järgmised: 12. KK HITO/Jõhvi, 18. Sillamäe/Molycorp, 21.-24. Narva.