16.02.2014

VIDEO! 2+2 võrkpalli võitsid Krabuli Kiisud ja Narva

Pühapäeval Jõhvi spordihallis peetud 2+2 (võistkonnas kaks meest ja kaks naist) võrkpalliturniiril osales 4 põhiklassi võistkonda ja kolm -1979a sündinud mängijatest koostatud võistkonda.

Mängiti kahe geimivõiduni, 25 punktini kahe punktise vahega, vajadusel kolmas geim 15 punktini.

Illuka – Krabuli Kiisud 1:2
Esimene geim algas Illuka juhtimisel 6:3, kuid Krabuli suutis seisu viigistada seisul 10:10. Edasi punkt-punkti mäng ja siis jälle paari punktiga ees Illuka. Krabuli suutis uuesti seisu viigistada 19:19. Siit edasi punkt-punkti mäng seisuni 23:23. Punkt Illukale ja seis 24:23, kuid viimased kolm punkti sai Krabuli ja geim võideti 26:24. Teise geimi algus jällegi Illukale ja seisult 14:11 neile viis punkti järjest, mis kindlustas ka geimivõidu 25:16. Kolmas geim algas samuti punkt-punkti mänguga, kuid kui Krabuli sai 5 punkti järjest juhtisid juba nemad 7:3. Illuka polnud veel murdunud, vaid hoopis viigistas seisu 12:12. Viik 13:13 ja jällegi viimased kaks punkti Krabulile ja geim 15:13 ning kogu mäng 2:1.

Mustvee – Tammiku 1:2
Kuigi Mustvee sai esimese punkti, läks Tammiku kohe juhtima 7:1, aga vähehaaval vähendas Mustvee vahet ja viik saabus seisul 19.19. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 23:23. Geimi lõpus kindlam Tammiku ja geim neile 25:23. Teises geimis tasavägine mäng seisuni 16:16. Edasi kindlam Mustvee ja geim neile 25:19. Kolmandas geimis tasavägine mäng seisuni 6:6. Edasi paaril korral Tammikule 3 punkti järjest ja initsiatiiv oligi nende käes. Geim neile 15:10 ja kogu mäng 2:1.

Krabuli Kiisud – Tammiku 2:1
Tammiku jätkas head mängu ja läks juhtima 8:5 ja edasi 15:7, kuid Krabuli ei andnud alla. Geimi lõpus sai Krabuli 5 punkti järjest viigistas seisu 24:24. Sellest aga ei piisanud, viimased 2 punkti sai Tammiku ja võitis esimese geimi 26:24. Teises geimis läks kohe juhtima Krabuli 8:1. Nüüd sai Tammiku 5 punkti järjest ja edasi paari punkti kaupa vähendasid vahet, kuid Krabuli kättevõidetud eduseisu käest ei lasknud ja võitsid teise geimi 25:23. Kolmas geim kulges punkti ja nelja punkti kaupa ning geimi võitis Krabuli 15:12, kogu mängu 2:1.

Mustvee – Illuka 2:1
Algas punkt-punkti mänguga. Edasi sai Illuka 5 punkti järjest ja asus juhtima 9:5 ning juhtis juba 16:8, kuid siis tekkis neil suur mõõnaperiood, kus Mustvee sai omakorda 5 punkti järjest. Oma eduseisu Illuka siiski ei loovutanud ja võitis esimese geimi 25:18. Teises geimis punkt-punkti mäng seisuni 11:11, kuid siis rebis Illuka 3 punktiga ette ja suurendas edasi oma eduseisu veelgi 23:17. Võit oli 2 punkti kaugusel, kuid Illuka lasi selle käest – geimi võitis Mustvee 27:25. Kolmandaks geimiks oligi initsiatiiv Mustvee käes ning geimivõit neile 15:13, kogu mäng 2:1

Krabuli Kiisud – Mustvee 2:0
Selleks mänguks Mustveel enam jõudu ei jätkunud. Kohe alguses läks Krabuli juhtima ja suurendas pidevalt eduseisu ning võitis geimi tulemusega 25:15. Kuigi teise geimi alguses läks Mustvee juhtima, ei suutnud nad eduseisu hoida. Hoopis Krabuli viigistas seisu, läks juhtima ja vähehaaval suurendas eduseisu. Võitis geimi 25:16 ja kogu mängu 2:0 ning ühtlasi tagas sellega turniiril I koha.

Illuka – Tammiku 0:2
Esimeses geimis suutis Illuka veel kuigivõrd vastupanu osutada, kuid väga palju mõjutas mängu eelmises kohtumises saadud kaotus. Nad kaotasid geimi 20:25. Teises geimis nad vastupanu peaaegu ei osutanudki ja kaotasid selle 12:25. Sellega oli Tammiku võistkond saavutanud turniiril II koha ja Mustvee III koha.

I KOHT – Krabuli Kiisud – Annemar Neiland, Jelizaveta Grigorjeva, Taavi Põllu, Talis Põllu
II KOHT – Tammiku – Jana Borissova, Aljona Tumanova, Jevgeni Zahharov, Anton Ivanov
III KOHT – Mustvee – Merlin Paas, Jelizaveta Kruglova, Aleksei Artjushenkov, Grigori Sorgin
IV KOHT – Illuka – Marjaana Lepiste, Triin Loorits, Jaak Kivend, Gert Niinepuu

-1979
Narva – Jõhvi 2:1 (23:25; 25:12; 15:7)
Kohtla-Järve-Mäetaguse – Jõhvi 0:2 (17:25; 17:25)
Kohtla-Järve-Mäetaguse – Narva 0:2 (14:25; 15:25)

I KOHT – Narva – Valentina Parubtðiðena, Olga Zahharova, Georgi Korotkov, Aleksandr Kostjukevitð
II KOHT – Jõhvi – Mirjam Vinkler, Aime Luuk, Anatoli Komissarov, Tarmo Tohver
III KOHT – Kohtla-Järve/Mäetaguse – Airi Kruusma, Ljudmila Þuravljova, Vadim Furman, Üllar Saatman