13.07.2011
Orienteerumine

Veteranid käisid MMil

Ungaris Pecsis peetud veteranide MMil olid meie orienteerujad väga edukad. Tundus, et suurte vormidega, tihedalt lohke ja auke täis tipitud ning kohati okkalise alusmetsa tõttu raskesti läbitav maastik ja nii tehniliselt kui ka füüsiliselt rasked rajad sobisid meie sportlastele.

Tavarajal sai A finaali koguni neli idavirulast. Richard Rooden oli klassis M85 üheksas (võistlejaid 12). Raja pikkus 2,3 km, 8 KP ja tõusude vahe 75 meetrit. Anne Jundas tuli klassis W65 üheteistkümnendaks (võistlejaid 198). Raja pikkus 3,7 km, 11 KP ja tõusude vahe 140 meetrit. Väino Aul oli klassis M60 neljakümne neljas (võistlejaid 369). Raja pikkus 6,1 km, 15 KP ja tõusude vahe 260 meetrit. Urmas Sulaoja tuli klassis M45 kuuekümnendaks (võistlejaid 163). Raja pikkus 9,0 km, 21 KP ja kõrguste vahe 370 meetrit. Kui lisada, et sooja oli 35 kraadi, siis võib julgelt väita, et igaüks andis endast maksimumi.

Sprindis sai A finaalis hea tulemuse Väino Aul, kes oli klassis M60 seitsmekümne kolmas (346 võistlejat). Anne Jundas oli klassis W65 B finaalis esimene (61 võistlejat + 49 C finaalis osalejat). Urmas Sulaoja oli klassis M45 B finaalis kuues (48 võistlejat) ja Kaarel Koitmets klassis M75 B finaalis kahekümne kaheksas (60 võistlejat).