21.07.2010
Kergejõustik

Veera Baranova, Anna Iljuðtðenko, Igor Sjunin ja Akim Ovsjannikov – Eesti meistrid

16.-18. juulini Kadrioru staadionil toimunud Eesti kergejõustiku suvistel meistrivõistlustel said Ida-Virumaa sportlased kokku 9 medalit, neist 4 kuldset ja 5 pronksi.

Kohtla-Järve kergejõustikuklubi Atleetika esindaja Akim Ovsjannikov võitis 20 000m käimise distantsil ajaga 1:38.16,64.

Sillamäelt pärit, Tartu Ülikooli Spordiklubi esindaja Anna Iljuðtðenko saavutas kõrgushüppes esikoha tulemusega 1,87m.

Kolmikhüppes näitas suurepärast tulemust ja võitis Eesti meistritiitli Igor Sjunin, kes hüppas 16,48m. Noormehe isiklikuks rekordiks on sel hooajal hüpatud 16,63.

Naiste kolmikhüppes võitis suure ülekaaluga Veera Baranova. Veera on sel hooajal hüpanud juba 14,17m, mis on ühtlasi ka tema isiklikuks rekordiks. Eesti meistrivõistlustel oli tema võidutulemus 13,56 vihmase ilma tõttu (vihm teeb raja libedaks ja kaugushüppekasti poriseks). Nii Igor Sjunin, Veera Baranova kui ka Anna Iljuðtðenko osalevad 27.07- 01.08 Barcelonas toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Hoiame neile kõvasti pöialt!

Kaks pronksi võitis Eesti meistrivõistlustel Jõhvi kergejõustikuklubi Visa esindaja Anastassia Semjonova lühikese sprindi distantsidel enda jaoks tagasihoidlike tulemustega: 100m tulemuseks oli 12,53 ning 200m – 25,80. Loo autori siklikud rekordid on vastavalt 12,06 ja 24,73 (tulemuste tagasimineku põhjuseks on eelkõige vasaku jala hüppeliigese trauma ja tüsistustega kulgenud jala operatsioonist taastumine).

Naiste 1500m distantsil sai kolmanda koha kergejõustikuklubi Atleetika esindaja Revetta Reiljan ajaga 4.38,30, mis on ühtlasi ka neiu uueks isiklikuks rekordiks. Revetta demonstreeris suurepärast vastupidavust ja võistlusvaimu, osaledes ka 800m (2,17,23; 4.koht), 400m (58,90; 5. koht), 4x100m ja 4x400m teatejooksus.

Kergejõustikuklubi Atleetika naiskond – Revetta Reiljan, Jelena Listova, Erika Paumets ja Külli Kallas -, said pronksmedali 4x400m teatejooksus tulemusega 4,23,81 ning neljanda koha 4x100m teatejooksus (kuna tegemist on väga noorte ning alles oma sportlasteed alustavate neidudega, oli teatejooksus osalemine neile kindlasti väärtuslik kogemus ja medalivõit andis kindlasti edaspidisteks treeninguteks motivatsiooni juurde. Kiitus treener Aleksander Hvorõhhile väljapandud teatejooksu naiskonna eest. Tema võistkond oli ainuke Ida-Virumaalt välja pandud võistkond).

Narva Paemurru Spordiklubi Narvic 17-aastane esindaja Sergei Tarasjuk jooksis 400m ajaga 48,93 ning saavutas sellega kolmanda koha.