28.05.2009
Kergejõustik

Vedehhin näitas kiiret jooksu

Eesti kergejõustiku suvise kuldliiga sarja esimesel etapil, neljapäeval 28. mail Jõgeval olid stardis ka idavirulased.

Meeste 1000 m jooksu võitis Sillamäelt pärit, kuid Tartu Ülikooli SKd esindav Nikolai Vedehhin kindlalt, tema aeg 2.23,00 oli 11,81 sekundi võrra parem kui teisena lõpetanud Tallinna jooksjal Roman Fostil. 2007. aasta maikuus Kohilas püstitatud  isiklikule rekordile ja Eesti kõigi aegade kolmandale tulemusele 2.21,18 kaotas vormi koguv Vedehhin vähem kui kahe sekundiga. Aleksandr Kozinets Sillamäe Kalevist oli 2.41,00ga kaheksa osaleja seas kuues.

Naiste kõrgushüppes oli kuus osavõtjat. Kahe lätlase ees sai esikoha Vedehhini kodukoha ja klubikaaslane Anna Iljuðtðenko, kes teisel katsel ületas 1.88. Sillamäe kalevlane Margarita Barankova ei ületanud algkõrgust 1.65.

Meeste kaugushüppes sai Kohtla-Järvelt pärit, kuid SK Piritat esindav Igor Brjuhhov esimesel katsel hüpatud 6.84ga 10 osaleja seas kuuenda koha.

Naiste 100 m jooksus olid Þanna Vladimirova (Narva PSK Narvic) ja Anastassia Semjonova (Jõhvi KJK Visa) 17 osaleja seas aegadega 12,46 ja 12,57 vastavalt seitsmes ja kaheksas, kusjuures Eesti esindajatest olid nad kolmas ja neljas.

Meeste 200 m jooksus oli Albert Varkki (Kohtla-Järve KJK Atleetika) 22 osaleja seas 14. ajaga 23,74.

Teine etapp peetakse 3. juunil Tartus, 25. juunil on kolmas etapp Kohilas ja 26. juulil toimub neljas etapp Kosel. Finaaletapp peetakse 25. augustil Tallinnas.