09.01.2008

Uus aasta algas tasavägiste kohtumistega

LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel on uuel aastal peetud esimesed mängud kõigis kolmes liigas.

Meistriliigas peeti jaanuarikuu esimesel nädalalõpul kolm teise ringi kolmanda vooru mängu, kus kõikides sai võidu meeskond, kes poolajavile kõlades oli tagaajaja osas. Avakohtumises olid reedel Vokas vastamisi Toila ja Iisaku KK ning kuni teise poolaja neljanda minutini olid juhtivaks pooleks väljakuperemehed. Seisul 44:40 said külalised 12 punkti järjest ja lähemale kui kolm punkti Iisaku vastaseid enam ei lasknudki. 79:69 võiduga revanðeeris Iisaku esimeses ringis saadud 52:72 kaotuse.

Ülejäänud kahes meistriliiga selle vooru kohtumises said laupäeval Kohtla-Järvel võidu meeskonnad, kes ka esimeses ringis olid edukad olnud. KK Hito kaotas Mäetaguse vastu küll poolaja 34:36, kuid võitis mängu 92:63. Rohkem hädas oli tiitlikaitsja KK Narva Remeksiga, kes võitis poolaja 33:32, kuid kokkuvõttes jäi peale siiski KK Narva 66:61. Otsustavad sündmused toimusid selles kohtumises kolmanda veerandaja lõpus ja neljanda alguses, kui Remeksi kaotusnumbrid 46:49 muutusid 46:59ks.

Kaheksa vooru järel ja kaks vooru enne põhiturniiri lõppu on liidriks KK Hito 7 võidu ja 1 kaotusega, 5 võitu on Remeksil ja KK Narval, neist võidu kaugusel on Iisaku KK, kellest omakorda jääb võiduga maha Toila. Seni on kõik kaheksa mängu kaotanud Mäetaguse.

Esiliigas seis segane

Esiliigas suutis 10. voorus vaid üks meeskond korrata esimese ringi võitu, teistes kohtumistes saadi kaotuse eest revanð. Ka ainus võidukordaja Askele 4 oli Sillamäel hädas kohaliku Kalev/Silmeti võistkonnaga, sest väljakuperemehed olid veel viimase veerandaja alguses ees 57:55, kuid mängu lõpp sujus paremini külalistel, kellele võit 68:65 (32:34).

Poolajaedu ei tähendanud ka võitu kohtumises Remeks II/Intro – Askele 3, kus askelelased võitsid poolaja 47:37, kuid lõpuks vaid kolme mehega platsile jäädes pidid külalised siiski tunnistama Remeks II/Intro 75:68 paremust. Esimese võidu sai tabelisse Jõhvi SK/Toila, kes alistas BC Karjamaa 69:57 (32:33).

Vooru kindlaima võidu sai esiliigas Kohtla-Nõmme/DHL, kes Vikingmodumi vastu võitis avaveerandi 29:14, poolaja 59:31 ja kogu mängu 99:82.

Esiliigas on kümne vooru järel esikohal Askele 3, kel kirjas kaheksa võitu, vaid võiduga jääb neist maha kolm meeskonda: Vikingmodum, Kohtla-Nõmme/DHL, Askele 4. Tabeli teises pooles on Remeks II/SK Intro (5 võitu), Kalev/Silmet (3), BC Karjamaa (2) ja Jõhvi SK/Toila (1). Mängida on esiliigas veel neli vooru.

Maidla/Kiviõli ikka kaotuseta

Teises liigas jätkas oma eduteed ka uuel aastal Maidla/Kiviõli, kes sai tabelisse üheksanda võidu, alistades BC Viru Basketi 77:47 (35:20).

Mäetaguse II kaotas Kaitseliidule 59:67 (23:35), kuid võitis 74:61 (44:27) Viru ÜJP meeskonda, kes omakorda oli parem KK Hito IIst 70:40 (36:22).

Teise liiga paremusjärjestus (võidud-kaotused): 1. Maidla/Kiviõli 9-0, 2. Kaitseliit 7-2, 3. Viru ÜJP 5-4, 4. Mäetaguse II 4-4, 5. KK Hito II 3-5, 6. BC Viru Basket 2-7, 7. Must Hobune 0-8. Esiliigas mängivad meeskonnad põhiturniiril 12 mängu.

Kõigis kolmes liigas peetakse järgmine täisvoor jaanuari viimasel nädalavahetusel, vahepeal peavad kuus kohtumist esi- ja teise liiga meeskonnad. Põhiturniir lõpeb 18. veebruaril, pärast seda jätkavad iga liiga kuus paremat meeskonda play-off’is.