12.01.2008

Trans sai teada Balti liiga vastased

Täna loositi jalgpalli Balti liiga teise hooaja alagrupid ja pandi paika mängude kalender. Alagrupiturniir algab 4. märtsil ja lõpeb 20. mail. Kokku peetakse 6 mänguvooru. Eesti meeskonnad osalevad 1., 2., 5. ja 6. voorus. 3. ja 4. voorus mängivad Läti ja Leedu klubid omavahel. Iga alagrupi 2 paremat pääsevad edasi veerandfinaali, kus edasipääseja poolfinaali selgub kodus ja võõrsil peetud mängu kokkuvõttes.

Narva Trans sai vastaseks Balti liiga võitja ja Leedu meistri

Toimus Balti jalgpalliliiga uue hooaja osalejate loosimine. Narva Transi vastane on Leedu meister Kaunas ja Balti liiga 2007. aasta võitja Liepaja Metallurgs.

Laupäeval loositi Riias Balti liigas osalejad. Mullu avalöögi teinud liiga, kus teevad kaasa Eesti, Läti ja Leedu klubid, tõestas oma vajalikkust ja seepärast sai turniir jätku. Teise hooaja mängud algavad juba 4. märtsil. Eelmisel aastal oli Eesti klubidest edukaim veerandfinaali jõudnud ja seal Metallurgsile alla jäänud Narva Trans. Saatuse irooniana määras loos Transi vastasteks taas Metallurgsi ja Leedu meistri Kaunase, kellega narvalased samuti alagrupis oma mänge alustasid.

“See, et meile just need meeskonnad vastasteks sattusid, ei tähenda tegelikult midagi. Minu arvates pole Läti ja Leedu ülejäänud meeskonnad sugugi nõrgemad. Nende riikide klubide tase on Eesti omadest ikkagi kõrgem ja meil on väga raske selliste vastastega mängida. Tõenäoliselt on vastased sel aastal veelgi tugevamad,” sõnas Narva Transi president Nikolai Burdakov.

Vastaste kõrgemast tasemest hoolimata võib Transi mängu pigem positiivselt hinnata. Esimeses mängus Leedu meistriga suutis Kaunas kodus alles viimastel minutitel lüüa võiduvärava – 3:2 -, Narvas mängiti viiki 2:2. Mis Metallurgsi puutub, siis esimese mängu võitsid nad 4:1 ja teise kaotasid 1:2. Leedu meistrivõistlused võitis Kaunas 15punktilise varuga, Metallurgs kaotas aga Ventspilsile ainult kahe punktiga ja sai Läti meistrivõistlustel teise koha.

Balti liigas algavad mängud 4. märtsil. Siis on vastamisi Trans ja Kaunas, mäng peetakse ilmselt Tallinnas. Nädal hiljem on narvalastel kohtumine Liepajas. Korduskohtumised on vastavalt 20. mail ja 8. aprillil. “Lihtsalt hullumeelne mängukava, kui arvestada, et 1. märtsil on Eesti superkarika mäng Levadia vastu,” ütles Burdakov.