07.03.2009
Jalgpall

Trans ja Kalev alustasid võiduga

2009. aasta Meistriliiga hooaja avavoorus said eeldatavad favoriidid silmad pähe, teenides kõik kolm võidupunkti. Võrdselt tõusid liidrikohta jagama Tallinna Levadia, Narva Trans ning Tallinna Kalev, kes alistasid oma vastaseid seisuga 3:0.

Valitsev meister Levadia oli Maarjamäel kindlalt 3:0 parem FC Kuressaarest, kelle vastu avas 22. minutil skoori Nikita Andrejev ning lõppseisu vormistasid Vitali Leitan ning Indrek Zelinski.

Narva Trans oli sama skooriga Kohtla-Järvel toimunud formaalses kodumängus üle Paide linnameeskonnast. Väravate autoriteks märgiti Daniil Ratnikov, Maksim Bazjukin ning Sergei Leontovitð.

Kalev võitis võõrsil Tartu Tammekat. Pärast Edwin Stüfi ja Vladislav Tðurilkini tabamusi avapoolajal sai tartlaste kapten Mario Hansi teise kolmveerandtunni keskel penaltilööki proovida, kuid Janno Hermanson tõrjus tema ürituse. Niisiis lõi hoopis Tðurilkin Kalevi kolmanda värava.

Kogu Meistriliiga hooaja esimese värava lõi aga 5. minutil Viljandis Sillamäe Kalevi mängija Aleksandr Kulik, kes kohtumise lisaminuteil veel kaks kollast kaarti teenis. Sillamäe sai oma võidu üsna napilt, sest Tulevik viigistas seisu 13. minutil läbi Albert Taari ning alles hilised Dmitri Lipartovi ja Narva Transist Sillamäele siirdunud Maksim Gruznovi tabamused tõid Kalevile võidu.

Oodatuimas mängus Kalju ja Flora vahel, mis oli nähtav ka telekas, tuli väravat oodata kuni 86. minutini, siis nõelas Rene Kaasi eksimuse järel Flora keskkaitsja Mikk Reintam, kes lõi ühe värava ka superkarikafinaalis.

Gruznov lööb edaspidi väravaid Sillamäel

Veel Soccerneti hooaja eelvaates kinnitas Narva Transi peatreener Sergei Ratnikov, et loodab algaval hooajal Maksim Gruznovile. “Praegu lihtsalt ei ole meest, kes lööks sisse. Gruznov pole konditsoonis ja sama käib ka Lõsanovi kohta ning rohkem polegi kedagi, kes ees mängiks,” ütles treener.

Hooaja avamängus Paide linnameeskonna vastu mängis Transi edurivis aga hoopis Vladislav Ivanov ning Gruznov kandis teise Ida-Virumaa meeskonna Sillamäe Kalevi särki, lüües Viljandi Tuleviku võrku 3:1 võidumängus ka ühe palli.

Sillamäe klubi presidendi Aleksandr Starodubtsevi sõnul osteti mees Transilt välja sümboolse summa eest, kuna tegelikult ei näinud narvalased tal põhimeeskonnas enam ruumi ning mees tundis ennast piisavalt noorena, et edasi mängida.

Kuna eelmisel aastal nägid sillamäelased just ründefaasis endal kõige rohkem probleeme, sai Maksim Gruznovist Dmitri Lipartovi järel juba teine Transist Kalevisse siirdunud ründaja.

Meistriliiga läbi aegade suurim väravakütt Gruznov alustas oma debüüti edukalt, tulles Tuleviku vastu vahetusest sisse 60. minutil, asendades Vassili Kulikut ning lüües kolmandal lisaminutil kohtumise viimase värava.

Kohtumises Viljandiga oli Sillamäe eesmärgiks taga null hoida ja oma võimalused ära kasutada. Siiski pidi idavirulaste loots Valeri Dobiþa tõdema, et vastased olid selleks mänguks väga hästi häälestatud.

“Esimestel minutitel ei saanudki mängu käima ja Viljandi kohati domineeris,” sõnas mees. “Meil oli küll algul kohe hea kontra, aga ei suutnud ära lüüa ja kui ei löö ise, siis lüüakse sulle. Nii võttiski järgmisel rünnakul endine Sillamäe pallur Albert Taar mängu enda peale ja lahendas olukorra.”

Aja möödudes hakkasid aga ka külalised oma mängu käima saama. Mitmeid võimalusi omas Lipartov, kellel oli siiski halb päev. Poolajal tehtud vahetuse tõttu elavnes mäng märgatavalt ning Gruznovi sekkudes oli ülekaal juba Sillamäel ja tänu viimase minuti väravatele võeti ka võit.

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt):

kell 14.00 Viljandi kunstmuru (Ranna pst 7, Viljandi)

Viljandi JK Tulevik – JK Sillamäe Kalev 1:3 (1:1)
13. Albert Taar – 5. Aleksandr Kulik, 90. Dmitri Lipartov, 90.+3. Maksim Gruznov

Hoiatused: 57. Albert Taar, 88. Rauno Tutk – 68. Sergei Vihrov, 90.+2. Aleksandr Kulik
Eemaldamine: 90.+3. Aleksandr Kulik
Mänguolud: +1, päikesepaisteline ilm. Väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 100
Peakohtunik: Ain Karutoom
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Ülo Kikas

JK Tulevik: 12-Aiko Orgla, 27-Martin Taska, 15-Albert Taar, 22-Rauno Tutk, 7-Andre Frolov, 3-Aleksei Jahhimovitð, 5-Mikk Sillaste, 9-Juri Jevdokimov, 26-Ervin Kõll (76. 18-Armand Naris), 23-Ats Sillaste, 17-Jürgen Kuresoo.
Varus: 1-Kaido Koppel, 18-Armand Naris, 4-Sander Sinilaid, 2-Andrei Veis, 13-Eerik Reinsoo, 14-Markko Kudu, 11-Rait Kasterpalu.

JK Sillamäe Kalev: 1-Mihhail Starodubtsev, 2-Eimantas Valaitis, 3-Aleksei Naumov, 4-Gvidas Grigas, 20-Vilius Lapeikis, 8-Dmytro Boyko, 13-Aleksandr Dubõkin, 7-Dmitry Lipartov, 11-Nerijus Maciulis (46. 17-Sergei Vihrov), 14-Vassili Kulik (60. 10-Maksim Gruznov), 5-Aleksandr Kulik.
Varus: 16-Aleksandr Djatðenko, 18-Roman Nesterovski, 15-Dmitri Smirnov, 21-Vitalis Stankevicius, 17-Sergei Vihrov, 10-Maksim Gruznov, 9-Irfan Ametov.

kell 14.00 Tartu Annelinna kunstmuru (Kaunase pst 68B)

Tartu JK Tammeka – JK Tallinna Kalev 0:3 (0:2)
32. Edwin Stüf, 39., 74. Vladislav Tðurilkin

Hoiatused: 28. Siim Valtna, 86. Mihkel Mikheim – 19. Vladislav Tðurilkin
Realiseerimata penalti: 66. Mario Hansi – Janno Hermanson tõrjus
Mänguolud: 0, päikesepaisteline ilm. Väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 275
Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Neeme Neemlaid

JK Tammeka: 1-Mait Toom, 5-Tanel Joosep, 71-Eldar Rassulov, 3-Jaanus Võrno, 19-Siim Valtna, 77-Kennet Jädal, 7-Siim Tenno, 21-Mario Hansi (74. 32-Heiko Tamm), 23-Kristjan Paapsi (46. Mihkel Mikheim), 13-Reio Laabus, 99-Albert Prosa.
Varus: 88-Kaspar Kohler, 6-Martin Haljak, 20-Kaarel Kiidron, 32-Heiko Tamm, 14-Mihkel Mikheim, 9-Kaarel Torop, 22-Kaarel Kallandi.

JK Tallinna Kalev: 1-Janno Hermanson, 2-Taavi Viikna, 3-Aleksei Savitski, 5-Aleksandr Karpõtðev, 6-Henri Külm, 8-Vahur Vahtramäe, 9-Reimo Oja (78. 17-Juri Tiismann), 10-Rasmus Tomson (69. 20-Andrei Ðadrin), 11-Edwin Stüf, 14-Vladislav Tðurilkin, 15-Martin Normann (46. 7-Priidu Ahven).
Varus: 7-Priidu Ahven, 13-Johannes Kukebal, 16-Mati Lember, 17-Juri Tiismann, 19-Renee Annuk, 20-Andrei Ðadrin, 33-Mart Kaljuste.

kell 14.00 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)

Tallinna FC Levadia – FC Kuressaare 3:0 (2:0)
22. Nikita Andrejev, 45. Vitali Leitan, 52. Indrek Zelinski

Hoiatused: 43. Urmas Rajaver, 70. Kalle Lepp
Mänguolud: +2, päikesepaisteline ilm. Väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 50
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Gunnar Nuuma, Rein Pajunurm

FC Levadia: 30-Martin Kaalma, 27-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 2-Andrei Kalimullin, 13-Kristian Marmor, 22-Sander Puri (65. 6-Anton Aristov), 8-Konstantin Nahk, 14-Deniss Malov, 5-Vitali Leitan, 9-Vitali Gussev (46. 11-Indrek Zelinski), 18-Nikita Andrjeev.
Varus: 1-Kert Kütt, 25-Eino Puri, 11-Indrek Zelinski, 28-Igor Subbotin, 7-Tihhon Ðiðov, 6-Anton Aristov, 24-Yaroslav Dmitriev.

FC Kuressaare: 1-Roland Kütt, 15-Urmas Rajaver, 3-Jaanis Kriska, 5-Argo Aava, 6-Pelle Pohlak, 13-Aivo Laul, 18-Rene Aljas (62. 8-Kalle Lepp), 25-Sander Viira, 14-Endrik Jäger, 9-Martti Pukk (83. 10-Elari Valmas), 2-Dmitri Skiperski (56. 11.Reijo Kuusik).
Varus: 30-Gustav Kotkas, 11-Reijo Kuusik, 4-Märt Kluge, 8-Kalle Lepp, 23-Amor Luup, 22-Taavi Azarov, 10-Elari Valmas.

kell 14.00 Ahtme kunstmurustaadion (Altserva 6, K-Järve)

Narva JK Trans – Paide Linnameeskond 3:0 (1:0)