07.03.2007

Trans alustas 2:3 kaotusega

Eesti klubid ei suutnud võiduarvet avada ka 7.märtsil toimunud Balti liiga teisel mängupäeval, ehkki nii FC Levadia kui Narva JK Trans olid Leedu klubide vastu mängu käigus juhtimas.

Mullu Eesti meistriliigas teise kohaga lõpetanud Narva Trans läks Vilniuse Sportima staadionil FBK Kaunase vastu kaks korda juhtima, kuid mängu lõppedes oli ikkagi kaotanud 2:3. Aleksandr Dubõkin lõi narvalased ette 11. minutil ning leedulased suutsid viigistada alles 61. minutil Ricardas Beniusise löödud väravast.

Neli minutit hiljem tegi Sergei Kazakov narvalaste kasuks seisu 2:1, kuid viimased kümme minutit läksid Transil käest. 83. minutil Givi Kvaratðelia viigistas ning 88. minutil lõi Rafael Rodrigues Ledesma Kaunase kasuks kolmanda värava.

Mullune Eesti meister Levadia võõrustas Sportland Arenal Vilniuse FK Þalgirist. Skoori avas 30. minutil penaltist Indrek Zelinski ja Levadia hoidis eduseisu poolaja lõpuni. 1:0 püsis tablool 74. minutini, siis lõi külaliste ründaja Eimantas Poderis viigivärava ning 1:1 kohtumine ka lõppes.

Teisipäeval oli Tallinna FC TVMK kaotanud Paneveþyses sealsele FK Ekranasele 1:2 ning FC Flora kodus Vilniuse FK Vetrale 0:3.

Balti liiga teine mängupäev on 13. ja 14. märtsil ning siis on vastamisi Eesti ja Läti klubid. 13. kuupäeval kohtuvad FC TVMK – FK Ventspils ja FHK Liepajas Metalurgs – FC Levadia, 14-ndal JK Trans – Daugavpilsi FK Dinaburg ja Riia FK Skonto – FC Flora.

Esmaspäeval Narvas peetud Narva Transi hooajaeelsel pressikonverentsil nentis Transi president Nikolai Burdakov, et loodetavasti saab nende kodustaadion nii korda, et seal Balti liiga mänge võõrustada viimaseks vooruks ehk 22. maiks. (Pressikonverentsi pildid)

Balti liigas mängus ka veidi raha

•• Teisipäeval, 6. märtsil alanud Balti jalgpalliliiga ühendab endas 12 meeskonda. Nelja kolmeliikmelisse alagruppi on paigutatud üks meeskond igast riigist.

••  A-grupp: FBK Kaunas, Narva Trans, Daugavpilsi Dinaburg.

••  B-grupp: Paneveþyse Ekranas, TVMK, Ventspils.

••  C-grupp: Vilniuse Þalgiris, FC Levadia, Liepaja Metalurgs.

••  D-grupp: Vilniuse Vetra, FC Flora, Riia Skonto.

•• Alagrupimängude viimane voor on 22. mail, iga grupi kaks paremat pääsevad play-offi veerandfinaali, kus iga paar peab kaks mängu, kodus ja võõrsil. Poolfinaalid on augustis ja septembris, liiga finaalmatðid on 20. oktoobril ja 3. novembril.

••  Igale klubile makstakse stardiraha 13 000 eurot, liiga võitja saab 5000 eurot. Oma hind on igal punktil, maksab ka pääs järgmisse ringi.

•• Liiga võitja võib parimal juhul teenida 33 000 eurot (516 000 krooni) meeskonna peale.