22.04.2009

Trans alistas noortekoondise

EM-valikturniiri teiseks ringiks valmistuv Eesti U-19 koondis kaotas eilses treeningmängus Meistriliiga tippklubile Narva Transile 1:2.

Kadrioru staadionil peetud kohtumises asusid narvalased Sergei Leontovitði väravast juhtima, aga Martin Tðegodajev viigistas poolaja lõpus seisu.

Teise kolmveerandtunni keskel tagas Daniil Ratnikovi tabamus siiski võidu piirilinna klubile.

Noortekoondise peatreener Frank Bernhardt tegi teisel poolajal koguni seitse vahetust, Meistriliigas hetkel teist kohta hoidev Trans kasutas osaliselt ka oma nooremaid varumehi.

EM-valikturniiriks mahub koosseisu 18 pallurit, seejuures ei teinud Transi vastu kaasa näiteks Derby County’s palliv Henrik Ojamaa. Sakslasest treener on öelnud, et lõpliku koosseisu valib ta just pärast seda treeningmängu.

Tallinnas toimuva valikturniirini, kus sinisärklased pistavad rinda nimekate Saksamaa, Hispaania ja Tðehhi eakaaslastega, on jäänud kuu aega. Rahvusvahelisi sõprusmänge rohkem plaanis pole, selja taga on koguni kaheksa kohtumist samuti teise ringi jõudnud riikide koondistega.

Ettevalmistuse ainus võit pärineb Läti vastu, keda võideti võõrsil 4:2, ülejäänud seitse mängu on paraku kaotatud. Korra jäädi alla Soomele ning kaks korda Kreekale, Ðveitsile ja Valgevenele.

Abikohtunikud: Kaupo Õismaa, Rein Pajunurm

Eesti U-19: Jüris Sahkur, Andrei Veis, Marek Kaljumäe, Artjom Artjunin, Martin Tðegadajev, Albert Taar, Igor Subbotin, Meelis Peitre, Reio Laabus, Rauno Alliku, Henri Anier.
Vahetusest sekkusid II poolajal: Mikk Reintam, Sander Sinilaid, Deniss Jõgiste, Aleks Mones, Kaspar Kaldoja, Joonas Ljað ja Joonas Tamm.
Kasutamata varu: Mait Toom

Trans: Modestas Stonys (46. Aleksandr Gorbunov), Aleksei Gorðkov, Kirill Eder, Vitoldas Cepauskas (46. Oleg Lepik), Timo Teniste, Sergei Kazakov, Vladislav Ivanov, Maksim Bazjukin, Sergei Leontovitð, Daniil Ratnikov, Nikolai Lõsanov (46. Kristjan Tiirik).