01.02.2015
Suusatamine

Tomas Kaurson Tamsalu – Neeruti maratonil kolmas

Eesti pikamaasuusatajate sarja Estoloppet teisel etapil, 17. Tamsalu-Neeruti maratonil saavutas kolmanda koha kiviõlilane Tomas Kaurson. 7. veebruaril võisteldakse Pannjärvel, Alutaguse suusamaratonil.

Näda varem avaetapil, Viru Maratonil 23. kohaga leppima pidanud Kaurson oli Tamsalu-Neeruti maratonil 25,7 km vaheajapunktis kaheksas, kuid pärast 46 kilomeetri läbimist ehk finiðis oli ta tõusnud kolmandaks. Ettepoole jäid vaid Morten Priks ja Madis Vaikmaa, neist valgamaalane Priks esineab võistkondlikus arvestuses teatavasti sel hooajal Alutaguse suusaklubi, kes võistkonnavõistluse esimesel etapil võitis.

Tõelistest idavirulastest oli Kaursoni järel teisena finiðis 22. koha saanud Janek Vallimäe ja kolmandana 50. koha saanud Avo Sambla. Esimesel etapil olid nad vastavalt 44. ja 10.

Sarnasel esimese etapiga jõudis Ida-Virumaa  edukaima naisena 250. kohaga finiðisse Margit Ahu, kes naiste absoluutarvestuses oli 16. ja naiste klassis 10.

Kui kuueetapilise Estoloppeti sarja kaks esimest etappi toimusid vabatehnikas, siis  Alutaguse maraton on sarja esimene klassikamaraton. Registreerimise teine voor lõpeb kolmapäeval, 4. veebruaril. Pühapäevase seisuga oli võistlusele kirja pannud 604 suusatajat, 468 42 km pikkusele ja 136 20 km pikkusele võistlusmaale.  Eelmisel aastal läbis pikema võistlusmaa 592 ja lühema 101 suusatajat.