12.02.2007

Toila sai valdade talimängudel viienda koha

Nelja arvessemineva ala asemel vaid kolme osalenud Toila saavutas Eesti valdade XV talimängudel viienda koha. Suusatamises ja kabes oli Toila teine ning korvpallis kolmas.

Toila kogus 116,4 punkti, edestades kuuenda koha saanud Koerut 0,1 punktiga. Kindla esikoha sai kolme alavõiduga Tartu, kes kogus 163 punkti.

Oleksite valda minnes, siis oleks Toila osalenud näiteks naiste korvpallis ja jäänud kasvõi viimaseks tõusnuks nad kokkuvõttes teisele kohale.

Suusatamises said toilakad olulise võidu meeste teatesuusatamises, kus Ulvar Peets, Dmitri Reinmets, ErgoKaleder ja Mihkel Laur edestasid 20 võistkonna seas teiseks tulnud Tartut  rohkem kui 40 sekundiga.

Kabes kuulusid teise koha saanud Toila võistkonda Heiki Karp, Ott Luberg, Aime Ilmsalu, Nikita Bogdanov ja Kristina Guðtðina.

Korvpallis võitis Toila (Veiko Simm, Mikk Põdra, Riho Unt, Tarmo Bombe, Janar Urres, Jano Kunts, Madis Mets, Kristjan Makke, Dmitri Nazarov, Johannes Kuslap, Marek Vinni) küll alagrupiturniiri, kuid poolfinaalis kaotati 51:63 teises alagrupis teise koha saanud Tähtverele, kes lõpuks ka turniiri võitis.3.-4. koha kohtumises oli Toila 77:59 parem Tabiverest.

Finaalturniiril osales ka Aseri, kelle lauatennisevõistkond (Jüri Kalninð, Tatjana Tðistjakova, Pekka Laidinen, Kert Räis, Karmen Kozma) sai teise koha. Teise koha eest saadud 37 punktiga jagas Aseri koos korvpallis teise koha saanud Rae vallaga 36.-37. koha.

Ida-Virumaa valdadest osales veel Mäetaguse, kes paremate hulka ei mahtunud. Kokku osales võistlustel 59 valda.