13.02.2011

Toila peatas HITO võitudeseeria

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliigas sai tiitlikaitsja KK HITO pühapäeval Vokas hooaja esimese kaotuse, Toilale jäädi alla 75:82.

Toila sai 10:3 algedu, kuid kaotas avaveerandi 14:20 ja poolaja 37:40. Kolmanda veerandi järel oli Toila taga 51:64 ja ka viimase veerandi keskel oli Toila kaotus ligi kümme punkti – 61:70. Viimased minutid kuulsid aga Toilale 21:5,mis tähendas neile 82:75 võitu. Teises pühapäevases mängus alistas Remeks Kohtla-Järvel 77:62 vaid viie mängijaga kohtumisel olnud BC Karjamaa.  Kolmas selle vooru kohtumine Askele – Iisaku on lükatud 6. märtsile.

Hoolimata kaotusest on KK HITO vahe järgnevatega turvaline, hitolastel on 8 võitu ja 1 kaotus, lähimad jälitajad Askele ja Toilaon saanud 7 võitu ja 3 kaotust. Suurema vahega järgneb järgnev nelik, kelle eesotsas on Remeks 4 võidu ja 6 kaotusega. Iisakul on võite-kaotusi 3-6, kuuendal kohal on BC Karjamaa (3-7) ja seitsmendal kohal BC Viru Basket (2-8). Meeskondadel on põhiturniiril pidada veel 2-3 kohtumist.

Esiliigas peeti nädalavahetusel kaks mängu, kus mõlemas sai kodumeeskond kuuepunktise võidu. Mäetaguse alistas laupäeval 95:89 IIsaku/Kaitseliidu ning pühapäeval sai HITO/Kohtla-Nõmme Kohtla-Järvel 61:55 jagu Kiviõli/Maidlast. Esiliigas on meeskondadel põhiturniiri 14st mängust peetud 10-12. Tabeli tipus on äärmiselt tihe, sest kolme kaotusega on kolm meeskonda, neist Iisaku/Kaitseliit ja Kohtla-Nõmme on saanud üheksa võitnu ning Mäetagusel on 8 võitu.