05.04.2009

Teistkordselt meistriliigas Kohtla-Järve finaal

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste 16aastase ajaloo jooksul kohtuvad teist korda finaalis kaks Kohtla-Järve meeskonda, KK Hito ja Remeks.

Seni oli Kohtla-Järve keskne finaal vaid hooajal 2003/2004, kui KK Hito alistas Remeksi mängudega 2:1 (83:62, 73:82, 75:68).

Käesoleval hooajal jõudis esimesena poolfinali Hito, kes põhiturniirilt 3:0 algedu saanuna alistas Toila laupäeval 87:82.

Laupäeval Iisakus tasavägise mängu pidanud Remeksi ja Iisaku seeria seis oli enne pühapäevast Kohtla-Järvel peetud mängu 3:1 Remeksi kasuks. Nagu laupäeval nii ka pühapäeval oli enamus mänguajast ees IIsaku meeskond, kes võitis avaveerandi 23:16 ja poolaja 44:32 ning kolmanda veerandi lõppedes juhiti 62:54. Veel viimase veerandi kolmandal minutil oli Iisaku ees üheksa punktiga – 65:59. Seejärel oli Iisaku viis minutit nullil, Remeks viskas selle ajaga 12 punkti ning nii mindi esmakordselt mängu juhtima ning mäng võideti 81:74. Taas oli Iisaku hädas vabaviskejoonel, võrdluseks võib tuua viimase veerandi vabavisked, mis Remeksil oli 14/14 ja Iisakul vaid 8/3.

Seega on finaalis Hito ja Remeks ning pronksikohtumises mängivad Iisaku ja Toila. Põhiturniiril alistas Hito Remeksi kõigis kolmes mängus (96:93, 80:58, 97:56). Toila alistas Iisaku kahes esimeses mängus (96:68, 61:56), kuid kaotas kolmandas (66:80).

Madalamates liigadeski põnevalt

Esiliigas selgus üks finalistides laupäeval, sest Mäetaguse alistas hooajal kolmandat korda Vikingmodumi. Teises paaris on vastamisi sattunud äärmiselt võrdsed võistkonnad. Põhiturniirilt 1:0 edu saanud Askele IV kaotas laupäeval Kohtla-Nõmme/DHLile lisaajal 78:81. Pühapäeval Maidlas peetud mäng kulges punkt-punkti heitluses. Poolaja 33:34 kaotanud Kohtla-Nõmme suutis kolmanda veerandi võiduga 20:13 eduga viimasele suurele vaheajale minna eduseisul 53:47. Viimasel veerandil oli ees Kohtla-Nõmme 56:52 ja 57:54, kuid Askele 58:57 eduseisult väljakuperemehed enam külalisi ette ei lasknud. Vahe oli küll väike 60:58, 62:60, 64:62, kuid lõpuks sai Askele 70:62 võidu. Seeria jätkub tuleval nädalal.

Teises liigas said trilleriga hakkama KK Hito II ja Mäetaguse II. Laupäeval kodus kaotusseisu 1:3-le vähendanud Mäetaguse II mängis pühapäeval Kohtla-Järvel ilusad kolm veerandaega ja kolm minutit pealegi ning 33.minutil juhtiti 21 punktiga 72:51, Mängu eelviimasel minutil särasid aga tablool viiginumbrid 79:79. ja viimase minuti alguses oli seis 81:81. Hito sai korraks ettegi 83:82, kuid Mirko Kruusma kaks tabavat vabaviset tõid võidu Mäetagusele. Kusjuures enne 2/2 tegemist oli Kruusma suutnud selles mängus sama vaid kahel korra, lisaks olid ta kontos vabaviskejoonelt skoorid 3×2/0 ja 4×2/1. Selles seerias on tuleval nädalal puhkepaus.