10.01.2009
Firmasisesed

Teisel päeval võidulisa ei tulnud

Euroopa Noorte Korvpalliliiga U15vanuseklassi teisel, Kohtla-Järvel peetaval etapil Eestit A-divisjonis ainsana esindaval KK Hitol laupäeval võidulisa teenida ei õnnestunud. Etapi võidus on kinni selle vanuseklassi liiga tiitlikaitsja Ð. Marciulionise BA.

Reedel, võistluse avapäeval kahest kohtumisest ühe võitnud KK Hito vastased olid reedel eelmisel hooajal liigas 32 meeskonna seas kuue edukama hulka jõunud Poola meeskonnad,  kes avapäeva olid läbinud kaotuseta.

Kohtumises WKK Wroclawiga püsisid treener Priit Sternhofi hoolealused pildil kuni viimase veerandaja alguseni. Poolaja 22:19 võitunud Hito kaotusenumbrid olid viimase veerandaja avaminutil 36:39, kuid siis tegid vastased nelja minutiga 9:0 spurdi, millele Hito ei suutnud vastata ja mäng kaotati 41:53.

Gdanski Pomerania vastu jätkus hitolasi teise veerandaja keskpaigani, kui seisult 14:14 tegid külalised nelja minutiga 14:0 spurdi, kusjuures samasuguse tulemusega kaotas Hito viimase veerandaja. Kahe etapi kokkuvõttes sai Hito tabelisse ühe võidu kõrvale kaheksanda kaotuse,sedakorda tulemusega 34:55.

Turniiri viimasel päeval on etapi viimases kohtumises Hito vastane Mariupole BC Azovmash, kes hoolimata oma 2.06 pikast keskmängijast on teisel etapil kaotanud kõik neli mängu ja nii pole ukrainlased kahe etapi kokkuvõttes seni veel võidurõõmu tunda saanud. Hitole on mäng seda tähtsam, et kolme etapi ehk 15 mängu kokkuvõttes säilitab A-divisjoni koha 14 meeskonda 16st, eelviimane langeb üleminekumängudele ja A-divisjoni viimane kukub tulevaks hooajaks otse B-divisjoni. Just Azovmash on seniste mängude põhjal üks neist meeskondadest, keda Hito võiks kokkuvõttes edestada.

Kohtla-Järve etapil on seni kõik neli kohtumist võitnud Ð. Marciulionise BA Vilniusest, kes reedeses viimases mängus purustas samuti seni kaotuseta olnud WKK Wroclawi 65:35.