15.05.2016
Disc-golf

Teisel päeval idavirulastest edukaim Juursalu

Pannjärvel pühapäeval toimunud Eesti Discgolfi Liidu pro ehk edasijõudnute karikasarja etapil sai Ida-Virumaa edukaimana Timo Jursalu 9. koha.

MPO klassis võitis pealinlane Silver Lätt 106 (52+54) viskega.

Avaringi 62 viskega läbinud ja 7.-9. kohta jaganud Timo Juursalu kulutas teise ringi 18 korvi läbimiseks 65 viset ning koondsumma 127 andis talle kokkuvõttes 9.-13. koha jagamise. Kuna 10 paremat said auhinna, siis tuli kohtade välja selgitamiseks kasutada ümberviskeid, kus viiest mehest eduimaks osutus Juursalu, kes pälvis sellega 9. koha.

Teistel idavirulastel nii hästi ei läinud. Hristo Neiland oli 134 viskega (64+70) 26., Janar Urres 136 viskega (71+65) 28., Avo Sambla 137 viskega (72+65) 30. Kokku oli MPO klassis 37 osalejat.

Naiste klassis viis võidu Hiiumaale Anni Eesmaa 135 viskega, Ida-Virumaa naisi viie osaleja seas ei olnud.

40+ vanuseklassi 14 mehe seas saadi võit tulemusega 130 viset. Ida-Virumaa esindajatest oli Ago Sambla edukaimana 139 viskega (70+69) 7.

50+ mehi oli viis. Võdu andis tulemus 135, ainsa idavirulasena selles klassis osalenud Hillar Neiland sai 141ga (72+69) neljanda koha.

Juunioride klassis oli osalejaid neli. Võit võeti tulemusega 132. Allain-Marco Anton oli seekord neljas 139 (70+69) viskega.

Laupäeval oli teatavasti Pannjärve rajal 67 harrastajate klassi võistlejat ning 67 osaleja seas sai tulemusega 121 vokalane Andrus Lehismets, kelle tulemus oleks pühapäeval andnud neljanda koha. Samas segas tuul pühapäeval võistlejaid laupäevast rohkem ehk tulemused üks-ühele võrreldavad ei ole, kuna tuule faktor on 165-175 grammiste ketaste lennu mõjutamisel oluliseks faktoriks.

Eesti paremik on Ida-Virumaale oodatud taas augustikuu alguses, kui 4.-7. augustini selgitatakse Mäetagusel ja Pannjärvel Eesti meistreid. Veelgi heatasemelisemat disgolfi saab näha septembri lõpus, kui Pannjärvel on kavas kolmes Balti maas toimuva “Baltic Sea Tour 2016” viimane, kuues etapp.