10.03.2013
Lauatennis

Tatjana Tðistjakova võitis üksikmängus kümnenda meistritiitli

Aseri SK esindaja Tatjana Tðistjakova võitis Tallinnas toimunud Eesti lauatennise meistrivõistlustel oma kümnenda üksikmängu meistritiitli, kusjuures finaalis alsitas ta vastase 1:3 kaotusseisust 4:3.

Kolmanda asetusega Tðistjakova võitis 1/8finaalis oma vastase lihtsalt 4:0 (4, 4, 6, 8), kuid  veerandfinaal oma klubikaaslase Karmen Kozma vastu läks tal raskelt. Kahe esimese seti 13:6 võitmise järel kaotas Tðistjakova kolm järgmist 10:12, 8:11, 5:11, kuid ka eelmises ringis seitsmesetilise mängu pidanud 18aastasel Kozmal 11aastat kogenuma konkurendi vastu rohkemaks jõudu ei jätkunud ja kaks viimast setti kuulus Tðistjakovale võrdse tulemusega 11:5.

Ülemisest tabelipoolest jõudis finaali esimese asetusega tiitlikaitsja Valeria Petrova Narvast, kes veerandfinaalis alistas vastese 4:2, kuid poolfinaalis sai klubikaaslaselt Olesja Ketðkolt loobumisvõidu. Finaal oli finaali väärt.

Vaatame, mida kirjutas lauatennis.ee sellest.

14:35 Naiste finaali juhib Petrova 3:1. Petrova tiitli kaitsmine on seni olnud edukas ja tundub, et teine järjestikune kuld on lähedal. Tatjana on jäänud 1:3 kaotusseisu.
14:42 Tðistjakova viigistab, algab otsustav sett! 3:3

14:49 Pooltevahetusel juhib Tðitjakova 5:3

14:54 Tatjana Tðistjakova – kümnekordne Eesti meister naiste üksikmängus!
Põnevas viimases setis suutis Petrova 3:5 seisut viis punkti järjest võita, kuid andis 8:5 eduseisu siiski käest ning meistritiitel tuli tulemusega 11:9.
Palju õnne Tatjanale juubelikulla puhul!

Lisame siia ka kõik setiseisud mängu võitja poolt vaadatuna: 9:11, 7:11, 11:4, 3:11, 13:11, 11:9.

Pronksid üksikmängs Olesja Ketðkole ja Kätlin Lattile (Tallinna LTK Kalev). Kokku alustas meistritiitli jahtimist 21 naist.

Meeste üksikmängu meistritiitli saavutas kaheksandat korda Narva juurtega, kuid Tallinna Kalevit esindav Aleksandr Smirnov, kes finaalis alistas 4:1 pärnaka Vallot Vainola. Pronksid said Aleksandr Luðin (Narva PSK) ja Sergei Manturov (Tallinna LTK Pingpong) . Mehi oli tabelis 42.