21.02.2010
Suusatamine

Tartu maratonil Ida-Viru edukaim Janek Vallimäe

39. Tartu maratoni 63 km klassikalises sõiduviisis peetud võistlusmaal oli edukaima idavirulasena Janek Vallimäe 15.

Vallimäe kulutas raja läbimiseks 3:08.38, kaotades võitjaks tulnud norralasele Anders Auklandile 3 sekundit vähem kui üheksa minutit. Ka Ida-Virumaa paremuselt kaks järgmist suusatajat olid Illuka vallast, Timo Juursalu (3:09.08) oli 19. ja Avo Sambla (3:35.13) sai 83. koha, kusjuures Sambla oli klassis M20 kuues.

Ida-Virumaa edukaima naisena mahtus 1000 parema hulka ainsana Jelena Vðivtseva, kes ajaga 4:38.38 sai 995. koha. Naistest oli ta 27. ja klassis N35 viies. Üldjärjestuses 1204., naistest 39. ja klassis N40 viies oli Piret Niglas. Ida-Virumaa naistest paremuselt kolmas oli Merit Rajas, kes sai 1547. koha, olles naistest 56. ja klassis N21 26.