07.01.2024
Futsal

Tartu ja Tallinna saalijalgpalli meeskonnad said Ida-Virumaal olulise võidu, Narva oli aga võidukas

Ida-Virumaa Eesti jalgpallimeistrivõistluste Coolbet saaliliiga jalgpallilaupäev: Narva United FC sai kindla võidu, Jõhvi FC Phoenix juhtis 3:1 ja 4:2, kuid kaotas 4:6, Sillamäe FC NPM Silmet suutis 0:3 ja 1:4 kaotusseisust viigistada 4:4, kuid kaotas 4:5.

NB! FC NPM Silmeti kaotus võib muutuda tehniliseks võiduks, sest Tartu Ravens Futsalil mängis kaasa protokolli mitte kantud mängija.

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas peeti laupäeval kolm kümnenda vooru kohtumist, mis kõik toimusid Ida-Virumaal. Raske võidu said esikolmikusse kuuluvad Tallinna Bunker Partner ja Tartu Vald/Ravens Futsal. Tartlaste võit võib muutuda aga tehniliseks kaotuseks.

Päeva esimeses, Jõhvi spordihallis toimunud kohtumises läks Tallinna Bunker Partner Jõhvi FC Phoenixi vastu 1:0 juhtima, kuid kaotas poolaja 1:3 ja oli teisel poolajal kaotusseisus 2:4. Seejärel lõid külalised neli väravat, kasutades muu hulgas ära ühe arvulise ülekaalu ning realiseerides kolmest 10 meetri trahvilöögist kaks. Mäng oli väga kaartiderohke, kokku jagati 13 kaarti: 11 kollast ja 2 punast. Kaks väravat lõid võitjatest Pavel Rubel ja Nikita Tšernei ning kaotajatest Jelissei Zahharov, kes lisaks teenis ka eemaldamise. Avaringis olid pealinlased jõhvilasi võitnud 5:1.

Sillamäel peetud kohtumises läks Tartu Vald/Ravens Futsal Sillamäe FC NPM Silmeti vastu 3:0 ja 4:1 juhtima ning võitis poolaja 4:2. Teise poolaja keskpaigaks olid sillamäelased seadnud jalule 4:4 viigi, kuid viimane sõna jäi siiski külalistele. Kaks minutit enne lõpuvilet realiseeris kohtumises kolm väravat löönud Lehar Savikink tartlaste väravavahi Rene Kolsari oma värava alt antud üleväljasöödu, lüües lõppseisuks 5:4. Kaotajatest oli kolme väravaga resultatiivseim Roman Kuzmich. Sellega revanšeerisid tartlased avaringis saadud 1:8 kaotuse.

ERR-ile teadaolevalt võib Ravens Futsali võib muutuda kaotuseks, sest tartlastel mängis kaasa protokolli mitte kantud mängija.

Ainsana suutis võidu Ida-Virumaale jätta Narva United FC, kes oli Rummu Dünamost parem 10:3 (4:1). Võitjatest lõi neli väravat Sergei Aleksandrov, kaks väravat said võitjatest German-Guri Tsvibelberg ja Maksim Raužin ning kaotajatest Kermo Muraveiski. Mänguseis oleks võinud olla ka tasavägisem, kuid külalised tabasid neljal korral posti, väljakuperemehed suutsid seda vaid korra. Avaringis olid narvalaste võidunumbrid olnud 6:0.

10. vooru viimane mäng peetakse pühapäeva õhtul, kui tabeli liider Viimsi FC sõidab külla seni võiduta püsivale FC Jõgeva Wolvesile.