25.10.2006

Täna esiliigakohtumine Vokas

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas võidu ja kaotusega alustanud Jõhvi/Toila peab täna õhtul kell 19.30 Vokas esimese kodukohtumise, vastaseks on eelmisel hooajal Videoplaneti nime all hõbeda saanud, sel hooajal Filmipood.ee nime kandev meeskond. Kahe võiduga startinud Hito/Askele mängis eile õhtul Tartus.

Kui mõlemad esiliigas mängivad Ida-Virumaa meeskonnad startisid võiduga, siis täna kodus mängiv Jõhvi/Toila kaotas teises voorus võõrsil Rocki duubelmeeskonnale suure (13:30) allajäämise tõttu kolmandal veerandajal 73:97.

Eile õhtul Tartus kolmanda vooru mängu Rock IIga pidanud Hito/Askele näitas aga eelmisel reedel kindlat üleolekut Pirita meeskonna vastu, kes alistati koguni 112:66, kusjuures teise veerandaja alguses oli vahe vaid üks punkt (30:29), siis tegid idavirulased 10:0 spurdi ja oma teed läinud nad olidki. Vastaseid 28 punktiga kostitanud Margo Tali viskas 23 punkti (neist 15 tabavatest kaugvisetest) juba avapoolajal. Pealtvaatajatele pakkus silmailu ka Janek Veedla, kes kostitas vastaseid mitme pealtpanekuga.

Sel nädalal alustas ka Eesti meeste teine liiga, kus 16 meeskonna seas ainsa Ida-Virumaa võistkonnana osaleb eelmisel aastal esimesena medalist ilma jäänud Askele/Hito II. Sel nädalavahetusel peab meeskond kaks kohtumist, laupäeval võõrsil TTÜ KK II ja pühapäeval kell 12 Maidlas Tallinna Nolato meeskonnaga.

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga

B-alagrupp

2. voor

Hito/Askele – Mereakadeemia/Pirita 112:66 (30:27, 26:15, 26:11, 30:13; Margo Tali 28, Edvard Trumm 22, Janek Veedla 18, Ergo Pikas 15, Marek Aun 10, Andres Mänd 10, Toomas Nõmmiste 5, Siim Laur 4, Taago Pikas 0)

Rock II – Jõhvi/Toila 97:73 (22:21, 23:20, 30:13, 22:19; Asko Lumiste 12, Tarmo Bombe 11, Mikk Põdra 11, Riho Unt 11, Dmitri Nazarov 10, Veiko Simm 8, Janar Urres 8, Janno Saltsen 2, Marek Vinni 0, Roman Skipin 0)

Filmipood.ee – Elion/Eltel 103:84, Salva Tartu/Kuremaa SK – Võru KK 72:78

6. voor Elion/Eltel – Võru KK 67:88