12.11.2012

Tamme Auto kuues, Lootus viimane

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga 2012. aasta võitja FC Infonet lõpetas hooaja 1:1 viigiga Tallinna FC Levadia II vastu, Rakvere JK Tarvas pidi leppima kolmanda positsiooniga.

Infonet jäi Levadia II vastu 19. minutil Kaspar Pauri väravast kaotusseisu, kuid Vladimir Avilov seadis seadis 75. siiski jalule viigi.

Tarvas võitis võõral väljakul Tartu Tammeka duubelrivistust 2:1, ehkki viimased läksid mängu juba 2. minutil juhtima. Läänevirulased panid oma paremuse maksma teise poolaja alguses, kui viie minuti jooksul olid täpsed Toomas Kiis ja Sergei Akimov. Tarva puurilukk Sander Susi tõrjus 93. minutil Meelis Meisalu penalti.

Tammeka II kohtub üleminekumängudes nüüd Viljandi Tulevikuga, kes alistas II liigas 2. koha saanute play-offis Sillamäe Kalevi duubli kokkuvõttes 4:1. Tarvas aga sai teise koha FC Flora II järel, kes võitis 3:0 Pärnu Linnameeskonda. Viimane peab nüüd Esiliigaga hüvasti jätma.

Teistes kohtumistes võitis Kiviõli Tamme Auto kodus 2:1 Tartu SK 10-t, kusjuures võiduvärava lõi 91. minutil Rustam Gurbanov, kuna alates 51. minutist oli Kiviõli mänginud kümnekesi, sest eemaldati Nikolai Lõsanov. Viimaseks jäänud Kohtla-Järve Lootus võitis 4:3 FC Puumat.

Esiliiga lõplik tabeliseis on järgmine: Infonet 83 punkti, Flora II 69, Tarvas 68, SK 10 54, Levadia II 53, Kiviõli 44, Puuma 43, Tammeka II 37, Pärnu 36 ja Lootus 15.

Liiga parimaks väravakütiks tuli 31 väravat löönud Kouakou Fabrice Elysee Kouadio FC Infonetist.