01.03.2009

Talimängudel idavirulased heas hoos

Põlvas reedel alanud Eestimaa XI talimängudel on idavirulased näidanud häid tulemusi, esimesena lõppenud võistkondlikul alal, linnade lauatennises saavutas esikoha Narva. Jelena Vðivtseva saavutas individuaalse esikoha naisveteranide vanuseklassis.

Lauatennises, nagu enamus talimängude kavva kuuluvatel aladel võistlesid omavahel vallad valdadega ja linnad linnadega. Linnad lauatennisturniiril osales kokku 16 linna, finaali tuli kohale kuue linna viieliikmelised võistkonnad. Narva alistas kõik viis vastast ning saavutas esikoha. Narva võistkonnas mängisid: Vladimir Petrov, Andrei Gorbatov, Diana Roguðina, Valeria Petrova, Aleksandr Luðin.

Üks kolmes maakondliku arvestusega alast oli noorte jalgpall, kus Ida-Virumaa võistkond oli koostatud Narva Transi baasil, mõlema võistkonna treeneriks oli Aleksei Jagudin. Igal maakonnal oli võimalus kahe turniiri peale välja panna kokku kuni kaks võistkonda. Ida-Virumaa saavutas 10 maakonna osavõtul toimunud tüdrukute turniiril esikoha, kusjuures finaalis alistati Jõgevamaa I 0:1 kaotusseisust 2:1. Kolmas oli Raplamaa I. Poiste turniiril osales 15 võistkonda, napilt finaaliukse taha jäänud Ida-Virumaa alistas dramaatiliselt kulgenud pronksimängus Järvamaa penaltiteseeria järel.

Teine maakondlik ala oli suusatamine, kus peeti paralleelset arvestust valdade ja linnadega. Ida-Virumaa saavutas seal kokkuvõttes Lääne-Virumaa järel teise koha. Kahe teatevõiduga üldvõidule aluse pannud Lääne-Virumaa kogus 2567 punkti, individuaalvõistlusel enim punkte saanud Ida-Virumaa kaotas kokkuvõttes naabritele vaid viie punktiga, aidates kindlustada Virumaale kaksikvõitu. Kolmanda koha saanud Harjumaa jäi võitjatest maha 25 punktiga.

Kolmas maakondlik ala, suusaorienteerumine lõpeb alles pühapäeval, seal on idavirulased esimese päeva järel üheksandal kohal. Sprindis oli idavirulastest edukaim Piret Niglas, kes klassis N35 oli 15 osaleja seas  kuues. Pühapäeval on kavas tavarada.

Suusatamine

Suusatamises, kus siis Ida-Virumaa oli maakondadest teine, sai Ida-Virumaa omavalitustest parima koha Kiviõli, kes linnade arvestuses oli 16 osaleja seas kolmas, Kohtla-Järve sai kuuenda, Sillamäe seitsmenda, vaid individuaalvõistlusel osalenud Narva (neid takistas parema võistkonna väljapanemisel samal ajal toimunud laskesuusatamise meistrivõistlused) 13. ja Püssi 15. koha.

Valdade arvestuses sai punkte 46 omavalitsust. Ida-Virumaa valdadest parimana sai Jõhvi 6. koha, Mäetaguse sai 17., Toila 19., Kohtla-Nõmme 37. ja ühe osalejaga Illuka 43. koha.

Individuaalvõistlusel osales eri vanuseklassides ligi 700 võistlejat, 16 idavirulasel õnnestus jõuda omas vanuseklassis kümne parema hulka: