13.01.2009
Suusatamine

Suusatajatel oli tihe nädalavahetus

Eesti noorte ja täiskasvanute meistrivõistlustel peeti eelmisel nädalalõpul Otepääl esimese etapi starte. Medaleid jagus ka idavirulastele.

Reedel sõideti meeste ja naiste vabastiili sprint, kui naistes Ida-Virumaa esindatud ei olnud, siis meeste seas läksid startu Alutaguse suusaklubi esindajad Janek Vallimäe ja Avo Sambla, kelle eelsõidu tulemused olid 40 mehe seas vastavalt 17. ja 24.

Veerandfinaalis sattusid Vallimäe ja Sambla ühte sõitu, Vallimäe lõpetas sõidu kolmandana, Sambla starti ei tulnud. Kokkuvõttes tähendas see Vallimäele 14. kohta ja Sambla taandus 28. kohale.

Laupäeval sõitsid sprinti noored vanuseklassides MN16, MN18 ja MN20, kuid sõiduviisiks oli klassikaline tehnika.

N16 klassis (s. 1993. a ja hiljem) oli osalejaid 34, idavirulasi nende seas ei olnud. N18 klassis (s. 1991. ja 1992. a) esindas 21 startija seas Ida-Virumaad Darja Jurlova (Narva Äkke SK/Energia SK), kelle eelsõidu tulemus oli paremuselt 8. N20 klassis (s. 1989. ja 1990. a) oli viie osaleja seas Lilia Iljina (Kiviõli SK) eelsõidu aeg (ja sellega ka lõppkoht) paremuselt neljas.

M16 klassis olid 47 osaleja seas idavirulaste eelsõitude kohad järgmised: 16. Silver Selliov (Alutaguse SK), 27. Simo Jaanipere (SK Margus). Noormeeste M18 klassis oli 40 osaleja seas eelsõidu kiireim Sillamäe SK esindaja Aleksandr Maslennikov, Avo Sambla näitas 6., Janari Rajas (SK Margus) 15., Tomas Kaurson (Kiviõli SK) 18., Juri Lukinski (Sillamäe SK) 20., Siim Karukäpp (SK Margus) 31. aega. M20 klassis oli osalejaid 23 ning Dmitri Reinmets (Alutaguse SK) oli eelsõidu kiireim, Rauno Avel (SK Margus) näitas neljandat tulemust

N18 klassi veerandfinaalis sai Darja Jurlova omas sõidus teise koha ja pääses poolfinaali, kus ta oli omas sõidus viimane, neljas. See tähendas kohta B-finaalis, kus Jurlova lõpetas teisena, mis kokkuvõttes andis kuuenda koha.

M16 klassis ainsana veerandfinaali pääsenud Silver Selliov oli omas vahetuses viimane, kuues ja kokkuvõttes tähendas see 20. kohta.

M18 klassis jätkas ka eelsõidule järgnevates ringides edukat esinemist Aleksandr Maslennikov, kes veerandfinaalis võitis oma eelsõidu, poolfinaalis lõpetas ta oma vahetuses küll teisena, kuid finaalis saavutas ta esikoha. Veerandfinaali ja poolfinaali oma sõidu teisena lõpetanud Tomas Kaurson jõudis samuti finaali, kus ta lõpetas neljanda ehk viimasena. Veerandfinaalidega piirdusid Avo Sambla, Janari Rajas ja Juri Lukinski, kellelelõputabelisse märgiti vastavalt 9., 14. ja 16. koht.

M20 klassis alistas Dmitri Reinmets küll oma vastased nii veerand- kui ka poolfinaalis, kuid finaalis pidi ta tunnistama Tartu suusaklubi esindaja Karel Tammjärve paremust. Veerandfinaalis oma sõidu võitnud ja poolfinaalis Reinmetsa järel teise koha saanud Rauno Avel lõpetas ka finaalis Reinmetsa järel, mis kokkuvõttes tähendas Avelile kolmandat kohta.

Pühapäeval sõitsid mehed ja klass M20 10+10 ning naised ja klass N20 5+5 kilomeetrit (pool maad ühes, pool teises stiilis), N16 ja N18 klassile oli kavas 5 km klassikat ja klassidele M16 ja M18 10 kilomeetrit klassikat.

Naistest läks idavirulastest ainsana rajale Lilia Iljina (tema klubikaaslane Tatjana Mannima sõitis teatavasti samal päeval edukalt Tðehhis maratoni), kes 15 naise seas lõpetas 11. kohaga, mis N20 klassis oli paremuselt viies tulemus.

Mehi oli stardis 45. Idavirulastest oli kiireim Janek Vallimäe, kes sai 18. aja (U23 klassis 9.), Rauno Avel oli finiðis 23. (U20 – 5.).

N18 klassis oli Darja Jurlova 20 osaleja seas neljas, medalist jäi puudu 14,5 sekundit. N16 klassis oli Kätlin Teedla (Alutaguse SK) 33 osaleja seas 28.

M18 klassis olid poodiumil kaks idavirulast, Avo Sambla sai teise koha ja Aleksandr Maslennikov oli kolmas. 37 osaleja seas mahtusid esikümnesse veel Janari Rajas (7.) ja Tomas Kaurson (8.). Juri Lukinski sai 14., Siim Karukäpp 17. ja Heiki Velba (Alutaguse SK) 29. koha.  M16 klassis oli 41 osaleja seas Silver Selliov 18. ja Simo Jaanipere 38.

Võistluste þürii esimees oli mõlemal päeval idavirulane Robert Peets.