05.02.2017
Suusatamine

Suusakepi murdnud Mannima Worldloppeti maratonil kolmas

Tatjana Mannima saavutas täna Saksamaal Worldloppeti sarja kuuluval König Ludwig Lauf suusamaratonil naistest kolmanda koha, läbides 38 km klassikatehnikas ajaga 1:37.13.

Maratoni võitis prantslanna Aurelie Dabudyk ajaga 1:36.34,4. Vaid 0,7 sekundiga kaotas võitjale ðveitslanna Maria Graefnings.

Esikolmik sõitis kuni viimase tõusuni koos, kuid seal tabas Mannimat ebaõnn ja tal murdus kiirel ning jäisel rajal suusakepp. “Õnneks üks mees andis oma suusekepi, aga see osutus pikemaks kui ma ise,” rääkis Mannima Jooksjale. Vaatamata juhtunule jäi ta oma tänase tulemusega rahule. “Aurelie on sel aastal väga kõva, aga oleksin temaga konkureerinud,” lisas Mannima.
Teistest eestlannadest sai Kadi Inno 20. koha ajaga 2:13.47, Sille Puhu 30. koha ajaga 2:23.25, Annika Vaher 35. koha ajaga 2:27.22, Karin Tamm 37. koha ajaga 2:27.51.
Tatjana Mannima asub pärast kolme sõidetud maratoni Worldloppeti sarja kokkuvõttes praegu 3. kohal. Worldloppeti järgmine maraton peaks toimuma nädala pärast Pransusmaal, kuid praegu ei ole veel teada, kas see ka peetakse. Homme tuleb ametlik info.