28.05.2023
Ekstreemsport

Staadioniultral püstitati Eesti tippmarke

Kohtla-Nõmmel toimunud staadioniultral püstitas Julia Rakitina uue Eesti rekordi 24 tunni jooksus 205,44 kilomeetrit. Ta on nüüd läbi aegade teine Eesti naine, kes 24 tunni jooksul tähendusrikka 200 kilomeetri piiri ületas. Võistluse käigus ületas ta ka seni kehtinud 12 tunni jooksu Eesti rekordi. Talle järgnesid Soome jooksja Pia Auvinen (161,96 km) ning Aet Kiisla (156,98 km).

Meestest võitis 24 tunni jooksu Rait Ratasepp, kelle lõplikuks tulemuseks jäi 216,29 km. Kohtla-Nõmmele tuli ta rekordi mõtetega, kuid need luhtusid. 12 tunni jooksus püstitas ta aga uue Eesti tippmargi, mis on nüüd 149,380 kilomeetrit.  German Terehhovi teise koha tulemuseks 24 tunni jooksul jäi 211,22 km ja kolmanda koha saavutanud Mikk Prantseni tulemuseks 136,8 km.