29.12.2007
Suusatamine

Soome naised valitsesid Tour de Ski proloogi, Mannima 46.

Murdmasuusatamise Tour de Ski avaetapil Tðehhis Nove Mestos võitis naiste 3,3 km pikkuse klassikatehnikas sõidetud proloogi 9.22,8-ga soomlanna Virpi Kuitunen, kirjutab etvsport.ee

Soomlannadele kindlustas kaksikvõidu Aino-Kaisa Saarinen, kes finiðeeris Kuitunenist hiljem 0,7 sekundit. Kolmas oli 1,9 sekundilise kaotusega võitjale poolatar Justyna Kowalczyk.

Tänavuse hooaja esimesi MK-sarja etappe valitsenud norralanna Marit Björgen jäi Kuitunenist 6,1 sekundit ja rahuldus neljanda kohaga. MK-sarja üldliider, Björgeni kaasmaalanna Astrid Jacobsen oli 18.

Parima Eesti suusatajana sai kiviõlilane Tatjana Mannima 54 naise konkurentsis 57,5 sekundilise kaotusega Kuitunenile 46. koha. Kaili Sirge aeg oli võitjast kehvem 1.21,5, tasuks 51. koht.

Võistlust alustas kõige kiiremini Kowalczyk, juhtides 2,2 km vaheajapunktis Saarineni ees 5,3 sekundiga. Kuitunen jäi kolmandana 7,1 sekundit. Mannima oli liidrist taga 42,4 ja Sirge 52,3 sekundit, mis andsid vastavalt 44. ning 51. positsiooni.

Tänu preemiasekunditele on Kuituneni aeg Tour de Ski üldarvestuses 9.07,8. Saarinen kaotab teisena 5,7, Kowalczyk kolmandana 11,9 ja Björgen neljandana 21,1 sekundit.