12.06.2007
Petank

Sirje Viljaste üllatas tulistamisvõistlusel

Nädalavahetusel toimunud Eesti petangimeistrivõistlustel üllatas positiivselt Sirje Viljaste, kes saavutas tulistamisharjutuses neljanda koha. Täna õhtul võib Ida-Virumaa paremate petankeritega jõudu proovima tulla Kohtla-Järvele, kus kavas linna lahtised meistrivõistlused paarismängus.

Pühapäeval toimunud tulistamisvõistlusel oli Sirje Viljaste naistest ainus Ida-Virumaa esindaja, meestest oli edukaim Tanel Vähk, kes sai 8. koha. Ivar Viljaste jagas 22 võistleja seas 9.-10. kohta.

Päev varem pealinnas peetud Eesti meistrivõistlustel üksikmängus jäi napilt 16 hulgast välja Ivar Viljaste, kellele sattus kaheksast võimalikust alagrupist kõige tugevam, sest sealt edasipääsejad said lõpuks kolmanda ja neljanda koha. Sirje Viljaste oli naistest eelviimane, üheksas ning ebaõnnestus ka juunioride arvestuses kaasa löönud Tanel Vähk, kes pidi leppima neljanda kohaga.

Kohtla-Järve spordihuviklubi korraldusel peetakse täna õhtul Kohtla-Järvel juba kaheksandat aastat linna lahtisi meistrivõistlusi petangi paarismängus. Võistlus kuulub maakonna reitingukalendrisse ja sellest võivad osa võtta kõik soovijad. Võistlus algab Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi staadionil kell 18 (registreerimine lõpeb kell 17.45).

Kuues koht vahetati esimese vastu

Eelmisel teisipäeval toimunud maakonna reitingukalendrivõistluseks olnud Kohtla-Nõmme 6. meistrivõistlustel petangis saavutas esikoha kolmik koosseisus Matti Vinni/Andres Veski/Mait Metsla, kes eelmisel aastal pidid samal võistlusel leppima kuuenda kohaga.

Finaalis alistas Toila/Iisaku/Kohtla-Nõmme segatrio 13:6 võistkonna Boriss Klubov/Vladimir Ogneðtðikov/Rene Kundla, kes teist trioreitinguvõistlust järjest olid teised, tõustes võistkondlikus reitinguarvestuses tabeli tippu.

Kolmanda koha said Hugo Müüdla/Lemmit Toomra/Paavel Vähk, kes pronksikohtumises purustasid eelmisel aastal samas kolmandad olnud Tiina Küttise/Rutt Voldeki/Aarne Välja 13:1.

Parima Kohtla-Nõmme võistkonnana olid Ruth Laanemägi/Raul Kaivoja/Jaak Rooden kümne võistkonna seas kaheksandad, suutes alagrupis ainsana võita hilisemaid esikohaomanikke.

Nelja reitinguvõistluse järel tõusis tabeli tippu Mait Metsla, kel kirjas 128 punkti, Boriss Klubov jääb tast maha 4 ja Ivar Viljaste 12 punktiga. Parima naisena on Aigi Orro 94 punktiga kuues. Kokku on maakonna reitingukalendris 15 võistlust (5 igas mänguliigis) ning igal võistlejal lähevad arvesse kümne parema võistluse punktid.