22.08.2016

Sillamäe võttis väravatesajus kindla võidu

Premium liiga 26. vooru avakohtumises purustas Sillamäe Kalev võõrsil seisuga 5:2 Pärnu Linnameeskonna, kirjutab soccernet.ee.

Suhteliselt võrdsete avaminutite järel võttis mängule transpordiprobleemide tõttu hilinenud Sillamäe initsiatiivi kiirelt üle ning see tõi tulu juba 13. minutil, kui Aleksandr Savin Maksim Lipini madala tsenderduse värava ees Kristjan Tammest mööda suunas ning  külalised juhtima viis.

Sillamäe hoidis ka juhtseisus olles domineerivamat rolli ning pooltunni täitudes tuli ka teine värav. Maksim Paponovi kauglöök nurgalöögi järel läks küll täielikult üle jala, kuid pall maandus otse Jevgeni Kabajevi jalal ning Premium liiga üks suurimaid väravakütte lõi värava ees palli kindlalt väravasse.

Üpris sarnasest situatsioonist tuli kaheksa minutit hiljem ka Sillamäe kolmas värav. Nurgalöögist tulnud pall takerdus Pärnu kaitsjatesse ning Oleksandr Suhharov lõi lähedalt palli võrku, saades sellega kirja oma esimese värava Premium liigas.

Poolaja lõpus õnnestus pärnakate poolkaitsjal Toomas Pentil pika rünnaku lõpetuseks pall tagumise posti kõrvale virutada ning üks värav tagasi lüüa. Minut hiljem eksis rängalt Aleksandr Ivanjuðin, kuid seda võimalust kodumeeskond ära kasutada ei suutnud.

Teisel poolajal lämmatas Sillamäe juba eos Pärnu lootused potentsiaalseks comebackiks. Marco Lukka halva söödu lõikas vahelt Savin ning värava ees realiseeris kindlalt Maksim Paponov.

Lõppskoori vormistasid meeskonnad pool tundi hiljem. Esmalt pani endine Trinidad&Tobago koondislane Radanfah Abu Bakr palli karistuslöögist tulnud tsenderduse järel peaga Pärnu väravasse. Kohe järgmisel rünnakul lõi aga Henri Hanson kodumeeskonna teise värava.

10.    Rakvere JK Tarvas    24    0    2    22    12:77    2

Narva Trans kohtub teisipäeval kell 19 võõrsil Tartu Tammekaga.

Sel nädalal peetakse ka 27. voor, kus Narva Trans võõrustab reedel kell 18.45 Tallinna FC Levadiat ning Sillamäe Kalev kohtub oma kodus laupäeval samuti kell 18.45 Tallinna FC Infonetiga.