11.07.2014

Sillamäe Kalev pääses Euroopa liigas teise ringi

Jalgpalli Euroopa liiga esimeses eelringis esines edukalt Sillamäe Kalev, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes Espoo Honka. Teises eelringis kohtutakse Venemaa meistriliigas eelmisel hooajal viienda koha saavutanud FK Krasnodariga.

Avakohtumise eelmisel nädalal Rakveres 2:1 võitnud Sillamäe meeskond läks neljapäeva õhtul Vantaas peetud mängu 25. Andrei Sidorenkovi löögist 1:0 juhtima, kuid poolaja lõpuminutitel suutsid soomlased viigistada.

Mängu normaalaja lõpust jäid puudu loetud sekundid, kui soomlased suutsid lüüa teise värava ning kohtuniku poolt antud viis üleminutit enam väravaid ei toonud ning nii läks mäng lisaajale, sest 2:1+1:2=3:3.

Otsustavad sündmused  sündisid lisaaja mõlema poolaja lõpus. Alguses lõid soomlased 3:1 ja 15 minutit hiljem sillamäelased lõppseisuks 3:2. Kahe mängu kokkuvõttes tähendas see üldseisuks 4:4 viiki, kuid siin tuli kasutusele reegel, mille alusel saab paremuse meeskond, kes võõrsil lõi rohkem väravaid, selle järgi sai Sillamäe edasi, kuna  võõrsil lõid 2 väravat ja soomlased 1 värava.

Esmakordselt eurosarjas esimesest ringist edasi saanud Sillamäe peab oma järgmise ringi kohtumise tuleval nädalal Rakveres, sest Sillamäe staadion ei vasta euronõuetele. Nädal hiljem mängitakse Venemaal.

Esimesest ringist edasi pääses ka Nõmme Kalju, kes alistas Reykjaviki Frami eelmisel nädalal võõrsil 1:0. Neljapäeval mindi juhtima 1:0 ja 2:1, kuid mäng lõppes 2:2 viigiga, mis viis Kalju teise ringi, kus neid ootab Poznani Lech Poolast.

Tugevuselt teiseks eurosarjaks oleva Euroopa liigas  teises eelringis mängib kokku 80 klubi. 41 meeskonda, sealhulgas 11. asetusega FC Krasnodar, pääsesid teise ringi otse, 39 meeskonda selgus esimesest eelringist.

Teisest ringist edasi pääseb 40 meeskonda, keda kolmandas eelringis ootab ees juba 18 asetusega meeskonda. Neist kaht paremat asetust omavad Lyoni Olimpique Prantsusmaalt ja PSV Eindhoven Hollandist. Meie naaberriikide meeskondadest on seal ootamas Moskva Dünamo.

Tugevaimas eurosarjas, Meistrite liigas Eestit esindav Tallinna FC Levaida esimene vastane oli San Marino meister La Fiorita. Levadia pääses 1:0 ja 7:0 võitudega järgmisse ringi, kus kohtutakse Praha Spartaga.

Ainsa Eesti klubina ei suutnud oma vastast võita amatöörklubina karikafinaali jõudnud ja Euroopasse pääsu lunastanud Tartu FC Santos, kes kaotas Norra klubile Tromsö kodus 0:7 ja võõrsil 1:6.