11.02.2024
Futsal

Sillamäe FC NPM Silmet sai laupäeval põhiturniiri viimases mängus võidu

Veerandfinaalides kohtuvad FC NPM SilmetNarva United FC ning Ravens FutsalJõhvi FC Phoenix.

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliiga põhiturniiri viimases kohtumises alistas Sillamäe FC NPM Silmet koduväljakul 4:3 (2:3) Tallinna FC Bunker Partneri.

Tallinna meeskond tuli Sillamäele olukorras, kus nad olid endale põhiturniiri võidu juba eelviimase, 13. vooru järel kindlustanud. Esimest hooaega meistriliigas mängiv FC Bunker Partner oli meistrivõistlusi alustanud kahe kaotusega, kuid seejärel olid nad võitnud alates 31. oktoobrist 14 mängu (11 meistriliigas ja 3 karikasarjas) järjest. Teiste seas oldi 2. detsembril kodus Sillamäest paremad 5:1 (sillamäelased pole pärast seda kaotanud ühtegi mängu, neil on kirjas 1 viik ja 8 võitu).

Laupäeval toimunud mängu käigus läksid külalised 383 pealtvaataja ees kolm korda juhtima, kuid sillamäelased suutsid alati viigistada. Kaks minutit enne kohtumise lõppu lõi väljakuperemeeste kasuks kostariikalane Pablo Ortega 4:3 võiduvärava. Kusjuures tänud võidule tabelis kolmandaks tõusnud sillamäelastele oli see teiseks väravaks 38 sekundi jooksul.

Ortega lõi võitjate kasuks kaks väravat, kõik kaotajate tabamused kanti Denis Vnukovi arvele.

14. vooru ülejäänud mängud: FC Jõgeva Wolves – Jõhvi FC Phoenix 6:10, Viimsi FC – Rummu Dünamo 10:2, Tartu Vald/Ravens Futsal – Narva United FC 6:2.

Põhiturniiri lõppedes lahutas esimest ja neljandat meeskonda vaid kolm punkti: 1. Tallinna FC Bunker Partner 33, 2. Viimsi FC 32, 3. Sillamäe FC NPM Silmet 31, 4. Tartu Vald/Ravens Futsal 30 punkti. Play-off’i pääsesid ka 17 punkti kogunud Jõhvi FC Phoenix ja 16 punkti kokku saanud Narva United FC.

7. koha sai Rummu Dünamo 6 ja 8. koha FC Jõgeva Wolves 0 punktiga. Juhendi põhjal peab Rummu Dünamo meistriliiga üleminekumänge esiliiga meeskonna Saku Sportinguga ning FC Jõgeva Wolves langes esiliigasse, kust on uueks hooajaks õigus esiliigast aste kõrgemale tõusta esiliiga võitjal Kopli City FC-l.

Meistriliiga põhiturniiri kaks paremat meeskonda pääsesid otse poolfinaali. Veerandfinaalides kohtuvad FC NPM Silmet – Narva United FC (põhihooajal lõppesid nendevahelised mängud sillamäelaste 5:0 ja 7:2 võiduga) ning Tartu Vald/Ravens Futsal – Jõhvi FC Phoenix (põhiturniiril said tartlased kindla 11:0 ja 8:1 võidu). Poolfinaali pääsemiseks on vaja vastane alistada kahel korral.

Samad meeskonnad moodustasid veerandfinaalpaarid ka eelmisel hooajal. Tartu ja Jõhvi vastasseisudes võitsid tartlased võõrsil 6:0 ja kodus 5:3. Sillamäe võitis Narvat kodus 12:5 ja võõrsil 11:5.

Pfening taas edukaim väravalööja

Põhiturniiri edukaim väravakütt oli teist hooaega järjest Anton Pfening (FC NPM Silmet), kes sai kirja 27 tabamust, kusjuures 14 voorust oli ta resultatiivne koguni kümnes. Teise koha sai üheksas mängus värava löönud ja kokku 20 täpset lööki tabelisse saanud Deniss Vnukov (FC Bunker Partner).

Kuue edukama väravaküti sekka mahtusid veel Ken-Krister Uuspalu (Ravens Futsal) 17, Erki Mõttus (Ravens Futsal) 15 ning Jelissei Zahharov (FC Phoenix) ja Raul Rebane (Ravens Futsal) 14 tabamusega.

Resultatiivseid sööte kogus Rebane 16, Volodymyr Lonshakov (FC NPM Silmet) ja Vitali Katerynin (Viimsi FC) 12, Pfening 11, Roman Bažkov (FC NPM Silmet) 10 ning Danila Tsõganov (FC Phoenix), Boriss Poddubnõi (FC NPM Silmet) ja Mark Ivanov (FC NPM Silmet) 8.

Süsteemis värav+sööt olid kuus edukamat: 1. Pfening 38 (27+11), 2. Rebane 30 (14+16), 3. Vnukov 27 (20+7), 4. Uuspalu 24 (7+17), 5. Katerynin 23 (11+12) ja 6. Lonshakov 22 (10+12).

Järgmisel nädalavahetusel selgub karikavõitja

Enne kui meistriliigas algavad veebruari viimasel nädalavahetusel veerandfinaalid, peetakse järgmisel nädalavahetusel otsustavad kohtumised karikavõistlustel.

Teist hooaega kogunevad karikavõistluste poolfinalistid karikavõitjat selgitama ühte mängupaika. Kui eelmisel aastal oli selleks Sillamäe, siis sel korral on jalgpalliliit valinud kolmeks otsustavaks mänguks Jõhvi spordihalli.

Laupäeval, 17. veebruaril kohtuvad kell 15 teist korda lühikese aja jooksul Tallinna FC Bunker Partner ja Sillamäe FC NPM Silmet. Kell 18 on vastamisi esiliiga võitjana karikavõistlustel nelja parema hulka jõudnud Kopli City FC ja Jõhvi FC Phoenix.

Poolfinaalide võitjad selgitavad Eesti 12. karikavõitja pühapäeval kell 15 algavas kohtumises. Juba enne finaalturniiri on teada, et karikavõitjate nimekirja lisandub uus klubi, sest ükski poolfinalistidest pole varem karikat võitnud.

Eelmisel hooajal võitis karika Tallinna FC Cosmos, kes sel hooajal Eesti jalgpalliliigades kaasa ei löö. FC Cosmos oli tookord otsustavates mängudes poolfinaalis parem FC NPM Silmetist 5:4 ja finaalis alistati FC Phoenix 3:0.

FC Bunker Partner jäi eelmisel hooajal karikavõistlustel pidama kaheksandikfinaalis, kus kaotati 2:3 Tartu Ravens Futsalile. FC Kopli City eelmisel hooajal meistri- ja karikavõistlustel ei osalenud.