15.07.2008
Jalgrattasport

Selder lõpetas esikümne

13. juulil peeti Estonian Elion cupi IV etapp Elvas. Teada-tuntud kruusaralli millel pikkust 66 km võitis soolosõiduga Allan Oras Arctic Sport clubist. Tema aeg 1:59.10 teeb keskmiseks kiiruseks veidi üle 33 km/h, mis on juba kehva mehe maanteesõidu näitaja.

Talle järgnesid pooleteise minutilise kaotusega Alges Maasikmets Extreme Spordi võiskonnast. Maasikmets oli samas ka M40 vanuseklassi võitja! Kolmas oli maanteeproff Erki Pütsep Bouygues Telecomist, Pütsep oli Maasikmetsast omakorda viis sekundit aeglasem. Üllatav oli veel Raido Kodaniporgi (Arctic Sport club) viies koht. Teda suutis peale esikolmiku edestada vaid Janek Tombak Mitsubishi-Jartazist.

Meie maakonna parimana oli Taavi Selder (Alexela-Rademar-Agency) kümmnes, võitjale kaotas ta 2 minuti ja 8 sekundiga. Hooaega võimsalt alustanud Taavi pole teda vahepeal tabanud kopsu tõvest veel päriselt üle saanud ning meie esisõitja endi sõnul ta terve distantsi ulatuses pingutada veel ei jõua, aga tervis taastub tasapidi ja võibolla saab Taavi hoo ülesse sügisesteks võidusõitudeks.

Sundstrand –Jõhvi RK parima tulemuse sai võiskonna vanim liige Raivo Sala. Sala oli ainus, kes suutis liidergrupiga lõpuni sõita ja sai ajaga 2:07.14 20. koha. Võiskondliku arvestusse läksid veel Tauri Selder (2:09.24 – 36. koht) ja Peep Kivil (2:09.40 – 39. koht). Tauri oli U23 arvestuses viies.

Enda kohta väga hea sõidu tegid nii Kristjan Koppel ja Reijo Peenema. Mõlemad mehed suutsis sõita esisajasse. Koppeli koht oleks võinud veel paremgi olla, aga Mäetaguse mees elas läbi kukkumise ning protokolli kanti ajaga 2:14.30-ga 73. koht ning Reijo Peenemale 95. koht.

Naiste võistluse võitis ülivõimsalt Maaris Meier Investment Agency võiskonnast, üldarvestuses oli naiste võitja 87. ja distantsi läbimiseks kulus tal 2:15.21. Ligi viis minutit hiljem lõpetas teisena Laura Lepasalu Tartu ÜSK-st. Investment Agency võiskonda esindavad Helen Schmidt ja Maris Nurm olid naiste arvestuses viies ja seitsmes. Helen Schmidt oli N20 arvestuses Liisi Risti (KJK) järel teine. Kairi Schmidtil purunes kumm ja ta pidi katkestama. Võiskondlikult on aga Investment Agency naiste arvestuses ülivõimas liider.
Üldse lõpetas põhisõidu 66 km 1016 jalgratturit.

478. Juri Vðivtsev  Viru politsei            2:41.40

Matkadistantsi 31 km võitis 1:02.37-ga Karl Juudas CFCst. Meie maakonna parimana Jõhvi Sundstrandi esindaja Ainar Elberg 1.15.05-ga M 14 vanuseklassi kuues ja tema võiskonnakaaslane Kaspar Tamm samas vanuseklassis kaheksas.  Kristel Koort sai N14-N16 vanuseklassis kuuenda koha Matkadistantsi lõpetas üldse 356 sportlast.

Lisaks pikamaa sõitudele peeti ka laste võidusõidud ning siin olid Sundstrand-Jõhvi noored väga kiired. M10 vanuseklassis oli ülivõimas võitja vokalane Marten Jõeäär. Ka N12 vanuste tüdrukute hulgas polnud Laura Kuusemetsale vastaseid. N10 tüdrukutest sai kolmanda koha Kaireen Käen. Järgmine Elion Estonian cupi etapp toimub 3. augustil Otepääl.