09.01.2010

Seda pidi nägema – Iisaku/Kaitseliit alistas karikafinaalis Remeksi

Ei eksinud need enam kui 300 inimest, kes valisid laupäeva õhtuks endale meelelahutuspaigaks Jõhvi spordihalli, kus peetud Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste finaalis alistas Iisaku/Kaitseliit Kohtla-Järve Remeksi 58:57(28:33).

Võitjad “suutsid” viimase kahe minutiga visata mööda kõik kahesa vabaviset, kuid tabada kolmese ja kahese.

Remeks “suutis” sama ajaga karistusjoonel olla 50% peal (6/3), kuid mängust punktilisa ei saadud.

Esimene veerandaeg (seis “kodumeeskond” Remeksi poolt vaadatuna)
2. minut – 0:4
3. minut – 2:6
7. minut – 13:6
8. minut – 16:9
9. minut – 18:11
10. minut – 19:14

Teine veerandaeg
3. minut – 24:16
4. minut – 24:21 ja 27:21
7. minut – 30:21
8. minut – 33:25
10. minut – 33:28

Kolmas veerandaeg
2. minut – 38:30
8. minut – 38:41 (Remeks ei saanud viie minutiga punktigi)
10. minut – 46:43

Neljas veerandaeg
1. minut – 46:45 ja 47:45
3. – 5. minut – 47:49 (Remeks neli minutit punktita)
6. minut – 50:49 (Gnedenkovi kolmene) ja 50:51 (Pugonen 2/2)
7. minut – 51:59 (Batanov 2/1), 51:53 (Pugonen 2/2), 54:53 (Batanovi kolmene)
8. minut – seis ei muutu (Polusk 2/0)
9. minut – 55:53 (Batanov 2/1, Bombe 2/0)
10. minut – 55:56 (Polusk kolmene), 56:56 (Pugatðov 2/1), 56:58 (Pällo esimesed punktid, kuid 11,2 sekundit enne lõppu oli Pällol võmalik tõusta kindlalt mängu kangelaseks, kuid ta viskas mõlemad vabavisked mööda ja tegi lisaks veel kohe vea otsa, mängida jäi 9,2 sekundit),  57:58 (Batanov eksib esimesel vabaviskel, teise viskab sisse, Iisaku time-out). Allesjäänud ajaga midagi ei muutu, alguses ei suuda Remeks kuidagi viga teha, lõpuks saadeti vabaviskejoonele Kivimäe, kes viskas mõlemad vised mööda, lauapalli saanud Remeks ei suutnud sellega muud teha kui auti puterdad. Mänguaeg läbi ja Iisaku käed üleval. Autasustamine, autasustaja rollis Ida-Virumaa 2009. aasta parim meessportlane Vladimir Sidorkin, mitmekorne Eesti rekordiomanik ujumises.

Mis täpselt juhtus, sellest sai täieliku ülevaate vaid saalis olles. Seega, tulge saali ja nautige sealt saadavaid emotsioone.

Iisaku/Kaitseliidu võidumeeskond: Priit Palmet, Sven Pugonen, Alar Tetting, Joosep Kivimäe, Raigo Grüning, Martin Laanemets, Tarmo Bombe, Mario Polusk, Aulis Paal, Taivo Pällo, Viljar Valdre, Siim Säde ja Aivar Grüning.

Mis juhtus enne finaali

Esiliigas mängiv Iisaku/Kaitseliit alistas 1/8 finaalis liigakaaslase Vikingmodumi võõrsil 89:63 ja veerandfinaalis saadi kodus jagu meistriliiga punasest laternast Mäetagusest 93:76. Samas tabelipooles jõudis kahe meistriliiga meeskonna alistamise järel poolfinaali Toila, kes avaringis võitis kodus Askele 71:64 ja veerandfinaalis Narva 106:54. Poolfinaali läks Toila favoriidina, kuid Iisaku/Kaitseliit tundis õhus suurt ðanssi ja täiendas end poolfinaaliks kolme leegionäriga, appi kutsuti Rein Raam, Sven Pugonen ja Joosep Kivimäe ning nende 55 punkti toel alistaski Iisaku/Kaitseliit poolfinaalis kodus Toila 76:74.

Alumises tabelipooles oli Remeksi tee finaali pisut lihtsam. Esimeses kahes ringis oli nende vastaseks esiliiga meeskond, avaringis alistati 72:41 Kohtla-Nõmme ja veerandfinaalis Jõhvi BC Karjamaa 79:52. Poolfinaalis saadi vastaseks Iisaku KK, kes esimeses ringis alistas Sillamäe Kalevi 111:87 ja veerandfinaalis alistas nelja eelmise hooaja karikavõitja KK Hito 97:88. Remeksi ja Iisaku KK vaheline poolfinaal lõppes Remeksi 87:77 võiduga.

Kummalgi finaali jõudnud meeskonnal 11aastase karikavõistluste ajaloo jooksul polnud karikat võita õnnestunud. Remeks sai kolme finaalikaotusele laupäeval neljanda lisaks.