22.10.2023
Futsal

Saalijalgpallimeistrivõistlused algasid kolme ühepoolse mänguga

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliiga avavooru neljast mängust kolm lõppesid ühe osapoole kindla võiduga.

Avavooru suurima võidu sai eelmise hooaja hõbe Sillamäe NPM Silmet, kes alistas kodusaalis eelmise hooaja viimasena esiliigasse kukkunud, kuid tiitlikaitsja Tallinna FC Cosmose probleemide ja Aruküla Radiuse ja JK Kohila loobumise tõttu meistriliigasse tagasi pääsenud Jõgeva FC Wolvesi 20:2 (8:1). Neli väravat lõid Anton Pfening ja Volodymyr Lonshakov. Kaotajate mõlemad tabamused kanti Marko Murumaa arvele.

Vooru lõpetas tasavägine kohtumine, kus Jõhvis olid vastamisi eelmise hooaja viies Jõhvi FC Phoenix ja kuues Narva United FC. Kiirelt 0:1 kaotusseisu jäänud jõhvilased suutsid küll 3:1 juhtima minna, kuid poolaeg lõppes 3:3 ja mängu võitsid külalised 6:3. Pooled narvalaste väravad lõi Sergei Aleksandrov, kes teise poolaja alguses lõi kaks väravat 11-sekundilise vahega.

Teise vooru keskne mäng peetakse järgmise nädala reedel, kui vastamisi on eelmise hooaja medalistid Sillamäe FC NPM Silmet ja Viimsi FC Smsraha. Lisaks kohtuvad laupäeval FC Jõgeva Wolves ja Narva United FC ning FC Bunker Partner ja Tartu Vald/Ravens Futsal. Vooru lõpetab pühapäevane mäng Rummo Dünamo – Jõhvi FC Phoenix.

Kahel eelmisel hooajal mängis meistriliigas kümme meeskonda. Sel hooajal alustas liigas kaheksa meeskonda, kellest kuus paremat pääsevad play-off’i.