12.12.2023
Futsal

Saalijalgpalliliigas fikseeriti hooaja esimene viik

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas sündis hooaja esimene viik põhiturniiri teise ringi avavoorus, kui Narvas viigistasid Narva United FC ja Jõhvi FC Phoenix 3:3.

358 pealtvaataja ees peetud 8. vooru kohtumises said mõlemad meeskonnad olla ka mängu juhtivaks pooleks. Mängu avavärava lõid 13. minutil väljakuperemehed, kuid kolm ja pool minutit enne kohtumise lõppu olid 2:1 ees juba külalised. 2:2 sündis siis, kui 20-minutilisest poolajast jäi mängida vaid 5,9 sekundit.

Teise poolaja keskel läksid taas ette narvalased, kuid kolm minutit enne mängu lõppu suutsid jõhvilased viigistada ja 3:3 kohtumine lõppeski. Kahe tabamusega oli mängu resultatiivseim narvalane Sergei Aleksandrov.

Kusjuures viigiga oli lõppenud ka Narva United FC 11. sünnipäevale pühendatud tavapärasest pidulikumalt korraldatud jalgpalliõhtu avakohtumine, kus Narva ja Jõhvi rahvaliiga naiskondade mäng lõppes 2:2.

Väravaterohke kohtumine toimus saaliliiga 8. voorus Jõgeval, kus Sillamäe FC NPM Silmet sai 13:3 (9:2) jagu FC Jõgeva Wolvesist. Võitjate kasuks lõid kolm väravat Antonid: Pfening ja Mašinistov.

Tartu Vald/Ravens Futsal oli võõrsil 9:4 (2:1) parem Rummu Dünamost. Võitjate ridades lõi Raul Rebane kolm väravat, kusjuures Dünamo mängijad lõid koguni kaks omaväravat.

Viimane 8. vooru kohtumine Tallinna FC Bunker Partner – Viimsi FC Smsraha on edasi lükatud 10. jaanuarile.

Järgmisel nädalal on kavas koondiste paus, kus Eesti sõidab Taani Baltic Nordic Cupile, mis peetakse 12.-17. detsembrini.

Käesoleva aastanumbri sees jõutakse meistrivõistlustel pidada veel 9. vooru kohtumised, kus 20.-22. detsembrini on vastamisi Tartu Vald/Ravens Futsal – Tallinna FC Bunker Partner, Jõhvi FC Phoenix – Rummu Dünamo, Viimsi FC Smsraha – Sillamäe FC NPM Silmet ja Narva United FC – Jõgeva Wolves.

Enne neid mänge on tabeliseis järgmine (7-8/14): 1. Viimsi FC Smsraha 21, 2. Tartu Vald/Ravens Futsal 18, 3.-4. Tallinna FC Bunker Partner ja Sillamäe FC NPM Silmet 15, 5.-6. Narva United FC ja Jõhvi FC Phoenix 10, 7. Rummu Dünamo 3, 8. FC Jõgeva Wolves 0 punkti.

Uue aasta esimese ehk üldjärjestuses 10. vooru mängud peetakse 6. jaanuaril. Põhiturniir lõpeb 9. veebruaril. Põhiturniiri tulemuste põhjal pääsevad kuus meeskonda play-off’i, kusjuures kaks paremat klubi saavad otse poolfinaali.